Рада нарешті проголосувала за Антикорупційний суд (ФОТО, ВІДЕО)

Верховна Рада проголосувала за остаточний варіант президентського законопроекту №7440 про створення Вищого антикорупційного суду 

Відповідний законопроект підтримали 315 народних депутатів, інформує Depo.ua.

За словами віце-спікера Верховної Ради Ірини Геращенко, під час голосування за проект закону картки двох нардепів не спрацювали.

Тому ці два голоси вирішили врахувати (результат голосування: 315 голосів + 2 голоси, - ред.).

Під час голосування у сесійній залі був присутній президент України Петро Порошенко, який назвав рішення Ради "перемогою" та подарунком до четвертої річниці його президентства.

"Сьогодні ми завершили формування антикорупційної інфраструктури. Хочу наголосити на рішучості дій української влади щодо боротьби з корупцією. В жодній країні світу немає таких законодавчих актів, які ухвалені цим скликанням парламенту та підписані президентом", - сказав Порошенко.

Нагадаємо, сьогодні президент України Петро Порошенко прибув у Раду, де провів нараду з фракцією БПП та вистув у сесійній залі.

Перед фінальним голосуванням Комітет парламенту з правової політики узгодив остаточний варіант законопроекту.

Всього нардепи розглянули 1 927 поправок до закону.

Відзначимо, що найбільш дискусійним було питання про право вето на призначення суддів ради міжнародних експертів.

В остаточній редакції законопроекту зберегли норму, за якої половина від складу міжнародної комісії, тобто три експерти, мають право ініціювати розгляд питання про недопуск кандидата у судді до призначення.

Після цього має відбуватись спільна панель Ради міжнародних експертів та Кваліфікаційної комісії суддів, на якій більшістю голосів має бути підтверджена доброчесність судді. Також за це має проголосувати мінімум три міжнародних експерти.

Додамо, що 4 червня прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що піде у відставку, якщо Рада не ухвалить закон про Антикорупційний суд.

Довідка: У грудні 2017 року президент України Петро Порошенко вніс проект закону №7440 "Про Вищий антикорупційний суд" до парламенту.

1 березня 2018 року Рада схвалила його у першому читанні.

21 травня Комітет із питань правової політики та правосуддя погодив текст законопроекту до другого читання, зокрема, він підтримав поправки щодо встановлення мінімальної кількості суддів - 35 осіб для початку роботи суду.

Окрім того, комітетом було узгоджено положення щодо того, що підсудність ВАС має збігатися з підсудністю НАБУ.

Із тексту законопроекту, ухваленого 1 березня, було вилучено всі згадки про перевірки суддів ВАС на поліграфі.

Рада розпочала розгляд поправок до законопроекту №7440 "Про Вищий антикорупційний суд" 23 травня.

Окрім того, депутатам ще треба розглянути близько півсотні поправок до норм законопроекту, які були погоджені з Міжнародним валютним фондом (МВФ), зокрема щодо процедури подолання вето громадської ради міжнародних експертів на кандидатури в антикорупційні судді.

Ухвалення закону є однією з вимог МВФ для надання Україні чергового траншу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна