Рада може визнати Путіна нелегітимним президентом Росії

У Верховній Раді України зареєстрували проект постанови № 8153, який передбачає оголошення виборів на Росії незаконними, а Володимира Путіна – нелегітимним президентом Росії

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на сайт парламенту.

Так, у проекті постанови стверджується, що вибори президента Росії через голосування в анексованому Криму не можуть мати правових наслідків, отже Володимир Путін – нелегітимно обраний президент Росії.

Окрім того, пропонується звернутися до Радбезу та Генасамблеї ООН, парламентів іноземних держав тощо із закликом не визнавати легітимність виборів Росії, їх результатів, правових наслідків та актів нелегітимно обраної на посаду президента Росії особи. Рекомендується обмежити політичну та економічну співпрацю з цією особою, а також ухвалити санкції стосовно кожної особи, причетної до організації виборів президента Росії в анексованому Криму.

Безпосередньо у заяві пропонується оголосити, що незаконне проведення виборів на території анексованого Криму доводить "нелегітимність обрання у такий спосіб президента Росії та підтверджує юридичну нікчемність результатів таких виборів.

Відповідно, за загальним принципом права "Jus ex injuria non oritur (Право не може виникнути з правопорушення – ред.), вибори президента Росії, їхні результати, правові наслідки є нелегітимними, а подальші акти нелегітимно обраної на цю посаду особи є нікчемними".

Водночас, представник президента у парламенті Ірина Луценко наголосила лише на необхідності невизнання результатів виборів на території анексованого Криму.

"Давайте не забувати про наших політичних в'язнів, які перебувають і на Росії, і в тимчасово окупованому Криму, яких нам треба визволяти, яких нам треба підтримувати і допомагати. Якщо президент Росії буде визнаний нами нелегітимним, то ми не зможемо з ним розмовляти і домовлятися по таких вагомих і чутливих позиціях для нас. Тому в зал буде подано дві позиції. Я думаю, що розумна державницька позиція на користь України буде підтримана залом, але визначатися буде зал", – сказала Луценко в кулуарах Ради.

За словами голови фракції БПП Артура Герасимова, політики засуджують "проведення виборів президента Росії на окупованій території українського Криму". Він додав, що наразі готується засідання профільного комітету з міжнародних справ, де розглянуть постанови з цього приводу.

Герасимов пояснив, що після того, як комітет ухвалить рішення, питання винесуть до сесійної зали Верховної Ради.

Нагадаємо, 18 березня 2018 року – у четверту річницю незаконної анексії Криму – відбулися вибори президента Росії. Участь у них взяли 8 кандидатів, зокрема чинний президент країни. З моменту анексії Криму Росія традиційно організовує голосування на півострові.

Президент України Петро Порошенко назвав російські вибори в анексованому Криму "політичним фарсом" і пригрозив добиватися зміцнення санкцій проти Росії.

19 березня Франція, Німеччина та Австрія оголосили про невизнання виборів президента Росії в анексованому Криму.

Посол Японії в Україні Шігекі Сумі заявив, що Токіо не визнає підсумків голосування на виборах президента Росії на території окупованого Криму.

В ОБСЄ заявили, що під час голосування російські виборці не мали "реального вибору".

Євросоюз також не визнає проведення Росією президентських виборів на території Кримського півострова.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна