Рада має намір заборонити "варварське" полювання

Верховна Рада схвалила в першому читанні за основу законопроект №3445, спрямований на вдосконалення законодавства у частині охорони фауни та приведення положень законів України у відповідність до міжнародних екологічних угод
Depo.Влада
4 жовтня 2016 13:31
ФОТО: depo.ua

За відповідне рішення проголосували 256 народних депутатів, передає Depo.ua.

Як зазначається у пояснювальній записці, законопроектом пропонується привести у відповідність до вимог Бернської конвенції такі закони України: "Про тваринний світ", "Про природно-заповідний фонд України", "Про захист тварин від жорстокого поводження", "Про мисливське господарство та полювання", "Про питну воду та питне водопостачання".

Зокрема, на виконання Угоди про збереження афро-євразійських мігруючих водно-болотних птахів пропонується внести доповнення до закону "Про мисливське господарство та полювання", яким вводиться заборона на полювання із застосуванням свинцевого шроту в межах усіх поясів особливого режиму зони санітарної охорони джерел питної води.

Також у пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що закон "Про приєднання України до Конвенції 1979 року про охорону дикої флори і фауни та природних середовищ існування в Європі" від 29 жовтня 1996 р. дозволяє регулювати чисельність вовка на території України лише в обмеженій кількості і під контролем. Зараз, відповідно до закону "Про мисливське господарство та полювання", вовк є бінарним видом, занесеним одночасно до списку мисливських тварин, що підлягають охороні в немисливський сезон, та одночасно до списку шкідливих тварин, що підлягають знищенню упродовж року, що є грубим порушенням Бернської конвенції.

Отже, Україна зобов'язана виключити вовка зі списку шкідників, зазначеного у ст. 33 закону "Про мисливське господарство та полювання", залишивши його мисливським видом, що сприятиме посиленню боротьби з браконьєрством та створить умови мисливським господарствам отримувати кошти у свій бюджет за добування цінного хутрового звіра - вовка.

Крім того, законопроектом пропонується заборонити добувати об'єкти тваринного світу з використанням газу, струму, диму, холодної метальної, пневматичної зброї, пасток, приладів нічного бачення, в тому числі тепловізорів, а також накласти заборону на знищення природних місць мешкання диких тварин.

Нагадаємо, сьогодні нардепи мають намір розглянути низку законопроектів, що стосуються питань екологічної політики, промислової політики та підприємництва.

 

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада