Рада хоче ввести конкурс на призначення голів культурних установ

Верховна Рада в першому читанні проголосувала за законопроект №2669д, яким вводиться контрактна форма роботи в галузі культури
Depo.Влада
11 листопада 2015 11:08
ФОТО: depo.ua

За таке рішення проголосували 236 нардепів, передає depo.ua.

Як зазначено в пояснювальній записці, законопроект встановлює прозору конкурсну процедуру призначення керівників закладів культури. Автори законопроекту вважають, що колегіальність у прийнятті рішення про призначення сприятиме зростанню професіоналізму керівників закладів культури, їх авторитету, престижу займаної посади, особистої мотивації у вдосконаленні професійних якостей, а також забезпечить ротацію кадрів і рівні можливості всіх кандидатів.

Крім того, законопроект передбачає оформлення трудових відносин з художнім і артистичним складом державних і комунальних закладів культури шляхом укладення контрактів.

Під час обговорення виникли дискусії навколо норми про те, що керівники не можуть обіймати посаду більше, ніж два терміни.

Крім того, під час обговорення міністр культури В'ячеслав Кириленко вказав на проблему в тому, що посади генерального директора і художнього керівника повинні бути або розділені, або об'єднані при підготовці до другого читання і більш чітко прописати повноваження цих посад.

"Проект доопрацьований, був скерований в комітет з питань культури і духовності. Всі зауваження поправки, всі позиції враховані Міністерством культури і соцполітики", - заявила перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань культури і духовності Ірина Подоляк.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада.