Рада хоче тимчасово відмінити "бурштинове" мито

В Раді зареєстровано законопроект, яким пропонується скасувати до 2020 року оподаткування ввізним митом імпорт до України обладнання, призначеного для промислового видобутку бурштину
Depo.Влада
23 листопада 2016 16:13
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на "Укрінформ".

Відповідний проект закону 5437 "Про внесення змін до Митного кодексу України" оприлюднений на сайті українського парламенту.

Ініціатором документа виступив народний депутат від фракції "Народний фронт" Максим Поляков.

Як зазначається в пояснювальній записці, законопроектом передбачається тимчасово, до 1 січня 2020 року, звільнити від оподаткування ввізним митом операції з ввезення на територію України обладнання, що залучається в якості інвестиції та використовується для промислового видобутку бурштину відповідно до чинного законодавства.

Планується, що перелік та обсяги ввезення зазначеного обладнання із визначенням їх кодів відповідно до УКТ ЗЕД затверджуватиме Кабінет міністрів.

"Це дієвий шлях подолання несанкціонованого використання надр та опустошення землі, адже, якщо видобутком бурштину займатимуться на промисловому рівні підприємства, які отримали необхідні дозволи та мають якісне обладнання, кошти вкладатимуться у геологорозвідку, а також у промисловий видобуток сонячного каменю, що не буде призводити до псування родовищ", - переконані автори проекту закону.

Нагадаємо, що з початку цього року працівники Львівської митниці вилучили майже 160 кг буршину загальною вартість понад 2,96 млн грн.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада