Рада Європи визнала незаконним вирок Савченко

Комітет міністрів Ради Європи ухвалив рішення щодо незаконності судового процесу над ув’язненою українською льотчицею Надією Савченко
Depo.Влада
31 березня 2016 16:18
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу МЗС України.

Зокрема зауважується, що незаконне утримання Надії Савченко та вирок, винесений у її справі 22 березня, викликали обґрунтоване занепокоєння Комітету міністрів, оскільки вони суперечать фундаментальним засадам Ради Європи: верховенству права, захисту прав людини і демократії.

Окрім цього, Комітет міністрів Ради Європи висловив занепокоєння станом здоров’я Надії Савченко, який суттєво погіршився внаслідок тривалого протестного голосування, і закликав російську владу надати доступ до неї команді лікарів, яким Надія довіряє, а також її рідним та близьким.

Також у рішенні міститься чіткий заклик Комітету міністрів Ради Європи до російської сторони негайно та без будь-яких умов звільнити Надію Савченко з гуманітарних міркувань та відповідно до Пакета заходів з виконання мінських домовленостей.

МЗС України вітає відповідне рішення Комітету Ради Європи. "Розглядаємо його як важливий жест солідарності цієї міжнародної організації та її держав-членів з українським народом і потужний сигнал на підтримку українських політичних в’язнів в цілому", - підкреслюють у МЗС.

Водночас МЗС України підтримує усі заклики Комітету Ради Європи і вимагає від Російської Федерації невідкладно надати дозвіл на відвідання Надії Савченко кваліфікованими українськими лікарями або іноземними медиками на її вибір, а також скасувати протиправне, антигуманне рішення у справі Савченко та забезпечити її негайне звільнення відповідно до міжнародних зобов’язань РФ.

Нагадаємо, 29 березня засуджена на Росії українка Надія Савченко звернулася з новим листом до співвітчизників, в якому закликала "великих дядьків" не торгуватися, а домовлятися з Росією.

Як відомо, 22 березня російськиц суд засудив Савченко до 22 років позбавлення волі. Вирок ще не набув чинності, але Савченко заборонила своїм адвокатам оскаржувати його, щоб не відтягувати можливість політичного рішення, яке дозволило б їй повернутися в Україну.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада