Рада Європи попередила кримських журналістів про небезпеку

Комітет Ради Європи із захисту журналістів опублікував нове попередження про небезпеку для журналістів в окупованому Росією Криму

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на сайт РЄ.

"19 квітня 2016 року агенти ФСБ в анексованому Росією українському Криму здійснили обшук у будинку журналіста Миколи Семена (фрілансер з Крим.Реалії – кримського відділення Радіо Свобода), конфіскували його обладнання і ненадовго затримали для допиту в зв'язку з кримінальною справою за звинуваченнями у сепаратизмі", – йдеться у повідомленні організації.

За словами його адвоката, Семена є головним підозрюваним у справі, після допиту журналіста відпустили під заставу і йому заборонено виїжджати з території Криму на час розслідування. Якщо його визнають винним, Семені загрожує до п'яти років позбавлення волі.

Прокуратура самопроголошеної влади Криму висунула звинувачення журналісту після публікації статті на сторінках видання "Крим".Реалії". Сам Семена заперечує свою провину.

"На підставі заяви адвоката, комітет із захисту журналістів Ради Європи зробив висновок, що прокуратура Криму встановила нагляд за журналістом", – додають у комітеті.

У Раді Європи нагадали, що цей випадок, як мінімум другий після анексії Криму, коли російська влада в Криму розпочала розслідування проти журналіста за звинуваченням у сепаратизмі.

У березні 2015 року агенти ФСБ провели обшук у будинку батьків журналістки Анни Андрієвської, яка була оголошена в розшук за "за публічні заклики про до незалежністі Криму" в своїй статті в листопаді 2014 року.

Комітет наголосив, що українська влада поінформована про ситуацію з Семеною і на даний момент Рада Європи очікує реакції українського уряду на повідомлення про небезпеку для журналістів у Криму.

Нагадаємо, вранці 19 квітня підконтрольний Росії прокурор Криму Наталія Поклонська заявила про порушення кримінальної справи щодо кримського журналіста за статтею російського законодавства про "сепаратизм" за публікації в ЗМІ. Імені та прізвища журналіста Поклонська не називала. Пізніше стало відомо, що мова йде про журналіста Миколу Семену.

Адвокат Еміль Курбедінов розповів про проведення обшуків і затримання ще двох журналістів в Криму.

У російській прокуратурі Криму повідомили про слідчі дії щодо низки журналістів, у яких пройшли обшуки 19 квітня.

За інформацією ЗМІ, обшуки 19 квітня пройшли по семи адресами - в Сімферополі, Ялті та Севастополі.

Пізніше Миколу Семену відпустили під підписку про невиїзд.

Голова Незалежної медіа-профспілки України Юрій Луканов назвав обшуки у кримських журналістів 19 квітня тиском на вільну пресу. Він повідомив, що НМПУ вже готує заяву-звернення до міжнародних організацій з проханням вплинути на ситуацію.

Міністерство інформаційної політики України готує звернення до правоохоронних органів України, міжнародні організації, в тому числі представнику ОБСЄ зі свободи ЗМІ Дуні Міятович, в зв'язку з обшуками і затриманнями кримських журналістів у Криму 19 квітня.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme