Рада дозволила Яценюку оголосити дефолт

Верховна Рада ухвалила за основу та в цілому урядові проекти законів, що надає Кабміну право у разі необхідності припинити виплати власникам міжнародних боргових зобов'язань
Depo.Влада
19 травня 2015 15:52
ФОТО: depo.ua

За відповідні  законопроект №2898 та №2899 проголосували відповідно 256 та 246  народних депутатів, передає depo.ua.

Зазначений документ, зокрема, надає Кабміну право оголошувати дефолт в Україні.

У законопроектах зазначається, що мова йде про зовнішній комерційному борг, який раніше уряд визначив для переговорів про реструктуризацію з кредиторами, проте в нього не включені зобов'язання "Ощадбанку", "Укрексімбанку" та "Укрзалізниці".

"Я звертають до членів парламенту, до наших кредиторів з проханням про реструктуризацію зовнішніх боргів. Мова йде виключно про приватних кредиторів, які є власниками зовнішнього державного боргу. Мова не йде про державні українські банки, які виплачують свої зобов`язання", - сказав глава уряду Арсеній Яценюк, представляючи законопроекти.

При цьому він наголосив, що це не вплине на двосторонні і багатосторонні боргові зобов‘язання України, так само і не впливатиме на внутрішні зобов'язання.

"Ця боргова операція, яка проводиться урядом разом з кредиторами, немає жодного негативного наслідку ні для українських банків, ні на валютний курс.
А навпаки борги України будуть меншими", - додав він.

Нагадаємо, урядовий законопроект про можливість "заморожування" виплати зовнішніх боргів був поданий у Верховну Раду України сьогодні.