Рада дозволила військовим переукладати контракти

Верховна Рада схвалила за основу та в цілому законопроект, який визначає строки служби контрактників
Depo.Влада
12 липня 2016 13:15
ФОТО: depo.ua

За відповідний законопроект №4689 про внесення змін до Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" (щодо уточнення окремих положень) проголосували 233 нардепи, передає depo.ua.

Цей законопроект повинен припинити практику контрактів "до кінця особливого періоду" та визначити службу до 6, 12 або 18 місяців.

Окрім того, законопроект дозволятиме контрактникам, які відслужили 18 місяців, звільнятись.

"Всі військовослужбовці, які проходять військову службу за контрактом, укладеним під час дії особливого періоду будуть проходити військову службу на рівних умовах, що дозволить уникнути додаткової психологічної напруги в лавах Збройних сил України", - йдеться в документі.

Одна зі співавторів документу, депутат від "Батьківщини" Альона Шкрум перед голосуванням повідомила, що наразі на фронті служать близько 20 тисяч людей, які на початку АТО уклали такі контракти і досі не можуть звільнитися.

"У нас наразі є з вами більше 20 тисяч військовослужбовців, які пішли під час першої хвилі мобілізації добровольцями в армію, уклали контракт на так званий строк до завершення особливого періоду, тобто до завершення АТО, тобто, фактично, безстроково. До сих пір вони служать в армії. Вони вже бачили неодноразово людей, які туди приходять на шість місяців, на 12 місяців, на 18 місяців. Всі інші мають право зупинити свої контракти … А ці інші 19 з лишнім тисяч людей не мають права цього зробити", – сказала нардеп.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада