Рада дала "зелене світло" поверненню частини витрат іноземним кіновиробникам

Сьогодні, 12 вересня, Верховна Рада України схвалила проєкт закону №1058 про внесення змін до ЗУ "Про державну підтримку кінематографії в Україні" щодо державної субсидії для повернення частини кваліфікованих витрат, здійснених іноземним суб'єктом кінематографії при виробництві (створенні) фільму в Україні

За відповідне рішення проголосували 285 народних депутатів, передає Depo.ua.

Згідно з пояснювальною запискою, метою проєкту закону №1058 є створення умов, які мають сприяти залученню позабюджетних коштів, у тому числі іноземних інвестицій та коштів від іноземних суб’єктів кінематографії, у галузь кіновиробництва.

Зазначається, що реалізація окремих положень законопроєкту сприятиме популяризації української культури, літературної творчості, архітектури тощо.

Законопроєктом чітко визначається, що єдиним суб’єктом, який може претендувати на повернення частини кваліфікованих витрат, здійснених при виробництві (створенні) фільму в Україні, є іноземний суб’єкт кінематографії. Передбачається, що обов’язковою умовою отримання державної субсидії для повернення частини кваліфікованих витрат, здійснених іноземним суб’єктом кінематографії при виробництві (створенні) фільму, є відсутність серед його власників, учасників, акціонерів, а також посадових осіб, резидентів України. Зазначене положення має суттєво знизити відповідні корупціогенні ризики.

Наголошується, що схвалення цього законопроекту дозволить зробити черговий крок на шляху розбудови економічно самодостатньої, стійкої і конкурентоздатної на міжнародному рівні української галузі кіновиробництва.

Нагадаємо, у Держкіно вперше за два роки стартував конкурс кінопроектів.

Відомо також, що Україна і Канада створюватимуть спільне кіно.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook