Путінський кредит Україні потягнув на кримінальну справу проти екс-міністра Колобова

Вчора розпочато кримінальне провадження проти екс-міністра фінансів України Юрія Колобова та інших членів уряду України у справі про залучення Україною 3 млрд дол. кредиту в Росії
Depo.Влада
25 вересня 2014 11:30
ФОТО: depo.ua
Путінський кредит Україні потягнув на кримінальну справу проти екс-міністра Колобова
Путінський кредит Україні потягнув на кримінальну справу проти екс-міністра Колобова

Про це повідомляє ДеПо з посиланням на прес-центр СБУ.

Дане провадження СБУ порушила за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки).

«Зловживаючи службовим становищем, в порушення вимог закону України «Про державний бюджет України на 2013 рік», Колобовим та іншими високопоставленими посадовими особами організовано та забезпечено випуск облігацій зовнішньої державної позики на суму 3 млрд дол. За рахунок «Фонду національного добробуту» Російської Федерації, а також незаконно перераховано комісію в сумі 450 тис. дол. на користь VTB Capital plc (дочірня компанія російського банку «ВТБ», м. Лондон) за розміщення зазначених державних паперів», - пояснили в СБУ.

Відзначимо, раніше уряд звернувся до СБУ з проханням надати інформацію про угоду по кредиту в 15 млрд дол. між президентом Росії Володимиром Путіним і екс-президентом України Віктором Януковичем. Нагадаємо, що Путін запропонував Януковичу кредит на цю суму ще перед зривом підписання Угоди про асоціацію з ЄС в листопаді 2013 року.

До речі, Ірландська фондова біржа (ISE) включила в лістинг дворічні єврооблігації України на 3 млрд дол., отримані від Російської Федерації.