Путін звинуватив США у підтримці повстанців на російському Кавказі

Президент Росії Володимир Путін звинуватив Сполучені Штати Америки у прямій підтримці повстанців-сепаратистів у російському Північно-Кавказькому регіоні
Depo.Влада
27 квітня 2015 09:16
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на The Financial Times.

Видання коментує заяву Путіна у документальному фільмі "Президент", який напередодні був показаний на російському державному телебаченні. 

"Наші спецслужби зафіксували прямі контакти між бійцями з Північного Кавказу і американськими силами спеціального призначення в Азербайджані", - сказав Путін. 

Він уточнив, що ці контакти нібито були зафіксовані на початку 2000-х років. 

Твердження Путіна про американську підтримку повстанців всередині Росії озвучені на фоні розпочатого минулого тижня конфлікту між силами безпеки Москви і главою Чечні Рамзаном Кадировим. У документальному фільмі російський президент стверджує, що повідомляв чинному тоді президенту США про контакти американських спецслужб за повстанцями на Північному Кавказі.

Путін також розповів, що за 10 днів після цього Федеральна служба безпеки отримала лист від своїх американських колег: "У нас були і є відносини з усіма опозиційними силами в Росії, ми вважаємо, що ми маємо право робити це, і ми будемо робити це в майбутньому".

Путін назвав це прикладом співробітництва між західними урядами і "терористами". 

Державний департамент США поки не відреагував на прохання про коментарі у зв'язку з цими заявами.