Путін зібрав компромат на Трампа і Клінтон

Російські провладні хакери зламали комп'ютерну мережу Національного комітету демократичної партії США (DNC) й отримали доступ до всієї бази даних розслідування, яке опозиція проводила щодо кандидата в президенти, республіканця Дональда Трампа

Про це повідомляють офіційні представники комітету та фахівці з безпеки, передає depo.ua з посиланням на The Washington Post.

Хакери і отримали можливість читати всю електронну переписку і чати.
Злом сайту DNC став однією з декількох хакерських атак, скоєних проти політичних організацій США. За словами офіційних осіб, об'єктами для російських шпигунів також були комп'ютерні мережі кандидатів у президенти Гілларі Клінтон і Дональда Трампа, а також комп'ютери деяких комітетів, що займаються підтримкою республіканців. Однак подробиці про ці атаки не повідомлялися.

Водночас в російському посольстві стверджують, що інформації про ці атаки вони не мають.

Деякі хакери мають доступ до комп'ютерної мережі DNC вже близько року, але, за словами офіційних представників комітету та фахівців з безпеки, в минулі вихідні була проведена чистка комп'ютерної мережі, і зломщиків заблокували.

Припускається, що ці атаки є прикладом того, що Росія проявляє інтерес до політичної системи США і прагне зрозуміти політику, сильні і слабкі сторони можливого майбутнього президента — багато в чому подібно до того, як американські шпигуни збирають інформацію про зарубіжних кандидатів і лідерів.

Ступінь проникнення свідчить про професіоналізм і рішучість головного кіберпротивника Сполучених Штатів, враховуючи, що Росія має стратегічні цілі — від Білого дому і держдепартаменту до організацій, що займаються проведенням політичних кампаній.

"Збір інформації про своїх супротивників — це завдання кожної іноземної розвідслужби", — заявив Шон Генрі (Shawn Henry), президент компанії CrowdStrike, яку запросили для усунення проблеми, пов'язаної зі зломом мережі DNC, і колишній начальник відділу ФБР для боротьби з кіберзлочинністю. Він зазначив, що цивільній організації надзвичайно важко захищатися від кібератак такої професійної і рішуче налаштованої держави, як Росія.

Президент Росії Володимир Путін схвально висловлюється про Трампа, який закликає до поліпшення відносин з Росією і скептично ставиться до НАТО. Але, на відміну від Клінтон, яка, мабуть, вже давно є об'єктом шпигунських дій росіян, Трамп в політиці недавно, тому іноземні служби намагаються надолужити згаяне, вважають аналітики.

"Мета такого збору розвідданих — зрозуміти схильності об'єкта. Іноземні інвестиції Трампа, наприклад, допоможуть зрозуміти, як він буде будувати відносини з країнами, в яких у нього є ці інвестиції", у разі його обрання. Ця інформація допоможе зрозуміти його стиль ведення переговорів. Коротше, такого роду інформація може бути використана Росією, наприклад, щоб з'ясувати, де вона може діяти безкарно — де закордонні авантюри зійде їй з рук", — вважає колишній старший радник директора ЦРУ і колишній головний юрисконсульт Агентства національної безпеки Роберт Дейц.

Інші аналітики відзначають, що будь-які компрометуючі дані, виявлені в досьє, підготовленому опозицією, по всій імовірності, так чи інакше будуть оприлюднені. Тим не менш, щоб зменшити шкоду, керівництво DNC, виявивши злом, діяло швидко.

Виборчий штаб Клінтон не відповів на прохання видання прокоментувати інцидент. Представник виборчого штабу Трампа переадресувала запитання в Секретну службу.

Нагадаємо, що Гілларі Клінтон і Дональд Трам поборються за президентську посаду вже цієї осені. Чинний президент Барак Обама обійматиме пост до кінця року. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme