Путін задешево попіарився завдяки українському Кабміну

Пасивність української влади дозволяє Путіну влаштовувати чергові пропагандистські танці на газовій темі
Depo.Влада
5 січня 2016 12:10
ФОТО: depo.ua
Путін задешево попіарився завдяки українському Кабміну
Путін задешево попіарився завдяки українському Кабміну

Мало не головною новиною останніх днів в російських ЗМІ став український Генічеськ, якому лише людяність російського президента Володимира Путіна та його кримських посіпак не дала остаточно замерзнути.

Все почалося з того, що в січні, як завжди дуже несподівано, вдарили морози і виявилося, що тиску газу в Генічеську, що на півдні Херсонщини, вкрай недостатньо для забезпечення міста теплом. Російські ЗМІ одразу ж повідомили, що мер Генічеська Олександр Тулупов (як і годиться екс-регіонал) звернувся прямо до Володимира Путіна з проханням врятувати братній народ від замерзання, і Володимир Володимирович вустами свого прес-секретаря Дмитра Пєскова відповів, що "виходячи з гуманітарних міркувань доручив відпрацювати питання постачання російського газу". Після цього естафету братерства підхопив і "Гоблін" Аксьонов, відрапортувавши, що "гуманітарний російський газ" на допомогу братньому українському народу, який страшно потерпає від київської хунти, уже пішов. Ну, типу не щастить українцям з фашистським урядом, як колись не щастило кримчанам. Отже пропагандистський маховик закрутився…

Правда дуже швидко виявилося, що більшість пафосних повідомлень росіян – це черговий фейк. Спочатку сам Тулупов заявив, що ні до якого Путіна жодним чином не звертався. Мовляв, як я взагалі можу спілкуватися з російським президентом? А з питань газу говорив тільки з українською стороною. Російські ЗМІ, аби не було зайвої оказії, замінили у своїх повідомленнях "звернення мера" на "звернення жителів Генічеська".

По-друге, НАК "Нафтогаз" офіційно повідомила, що Генічеськ газ з території окупованого Криму таки отримує, але цей газ не російський, а український, видобутий на Стрілківському газовому родовищі, він завжди зберігався на території Криму в Глібівському сховищі (бо більше ніде, адже "місто Генічеськ фізично не приєднане до інших ділянок газотранспортної мережі материкової України") і в разі потреби постачався мешканцям Генічеська. Власне, за словами заступника голови Генічеської райдержадміністрації Олексія Сіщенка, така схема працювала і минулої зими, але "з 1 січня 2016 року окупаційна влада Криму протягом чотирьох діб блокувала херсонський газ, що зберігається у підземному сховищі Глібовському на території Криму".

Отже росіяни просто скористалися залежністю Генічеська від газосховища на окупованій території аби зіграти у свою пропагандистську гру в "зігріваючого Путіна". І тут для росіян було не дуже і важливо, піде врешті в Генічеськ газ, чи ні. Головне було показати гуманність Путіна, який щиро намагається допомогти українцям, на відміну від "поганої української влади". І ці пропагандистські путінські зерна мали впасти у певною мірою здобрений ґрунт. Не варто забувати, що останнім часом унеможливлена торгівля овочами і фруктами між Херсонщиною та Кримом, що вдарило по дрібному бізнесу. Та й у херсонського населення спостерігаються певні тертя з великими групами кримських татар, що перебралися на материкову Україну.

Наскільки подіє цей загалом не хитрий пропагандистський прийом на херсонців покаже час, але зараз насторожує дещо інше. Занадто вже несподіваним виявився і мороз у січні, і проблеми з логістикою в Генічеську. При цьому ще влітку нардеп Сергій Хлань піднімав питання про залежність Генічеська від газосховища на окупованій території. За словами Хланя, від міністра енергетики Володимира Демчишина отримував лише відписки. Ніхто не намагався не лише заздалегідь знайти технологічне рішення, як виправити цю залежність, а навіть не пробував пояснити населенню ситуацію і можливі ризики.

Не надто переймається проблемою Генічеська Міненерго і зараз. Офіційне пояснення НАК "Нафтогаз" з'явилося лише сьогодні – більше ніж за добу від "доленосного гуманітарного рішення Путіна". Хоча уже кілька днів в Генічеську мав би перебувати хтось із заступників Демчишина, який би чітко і зрозуміло розповідав, що відбувається. Натомість ми, швидше за все, отримаємо черговий раунд публічної сварки між Яценюком і Демчишиним, а Путін має можливість задешево піаритися серед українців на улюбленій газовій темі.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада