Путін вимагає, щоб зміни до Конституції України погодили з бойовиками

Президент Росії Володимир Путін заявив, що в Україні треба проводити конституційну реформу, погоджену з самопроголошеними Донецькою і Луганською народними республіками
Depo.Влада
29 серпня 2015 17:53
ФОТО: depo.ua

Про це він сказав під час телефонної розмови з канцлером Німеччини Ангелою Меркель і президентом Франції Франсуа Олландом, повідомляє depo.ua з посилання на прес-службу Кремля.

"Лідери трьох країн обговорили ситуацію на південному сході України та хід реалізації Мінських домовленостей, у тому числі з урахуванням засідань Контактної групи і її робочих підгруп, що відбулися 26-27 серпня у Мінську", - сказали в Кремлі.

Путін говорив про "безальтернативність політичного врегулювання конфлікту на основі повної реалізації Мінських домовленостей". Він визнав важливість проведення в Україні конституційної реформи, яка тільки такої, яка буде "погоджена з Донецьком і Луганськом".

Крім того, Путін звинуватив українську армію в обстрілах населених пунктів, а також  "нарощуванням збройних сил України уздовж розмежувальної лінії".

При цьому російський лідер наголосив на "необхідності налагодження прямого діалогу між Києвом і представниками Донецька і Луганська, а також знятті фінансово-економічної блокади з Донбасу".

"У ході бесіди відбувся обмін думками з питань, пов'язаних з проведенням восени 2015 місцевих виборів в регіонах України. Обговорено також основні аспекти подальшої роботи в рамках "нормандського формату", включаючи переговори міністрів закордонних справ і підготовку до нової зустрічі на вищому рівні", - повідомили у Кремлі.

Нагадаємо, що в свою чергу Меркель і Олланд наголосили, що вибори в регіонах, контрольованих сепаратистами, будуть загрожувати мінському процесу.

Також додамо, що що 31 серпня народні депутати на позачерговому засіданні мають намір в першому читанні розглянути проект президентського закону про внесення змін до Конституції України в частині децентралізації. Президент України Петро Порошенко очікує, що Рада схвалить цей документ в першому читанні.

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.