Путін вирішив "порвати" з Гаазьким трибуналом через Крим

Росія відмовилася брати участь у Римському статуті Міжнародного кримінального суду
Depo.Влада
16 листопада 2016 12:42
ФОТО: depo.ua

Відповідний указ підписав президент Росії Володимир Путін, передає Depo.ua  з посиланням на російський портал правової інформації.

"Прийняти пропозицію... про направлення генсекретарю ООН повідомлення про намір Росії вийти з Римського статуту Міжнародного кримінального суду", - йдеться в документі.

Зазначимо, розпорядження Путіна було опубліковане на наступний день після того, як МКС оприлюднив попереднє розслідування, в якому говориться, що в анексії Криму є ознаки збройного конфлікту Росії та України.

"Згідно з останніми даними, ситуація на території Криму і Севастополя рівнозначна міжнародного збройного конфлікту між Україною і Російською Федерацією. Даний міжнародний збройний конфлікт почався не пізніше 26 лютого (2014 року), коли Російська Федерація задіяла особовий склад своїх збройних сил для отримання контролю над частинами території України без згоди уряду України", — йдеться в документі.

Нагадаємо, що сьогодні у Гаазі розпочинається 15 сесія країн-членів Міжнародного кримінального суду, яка триватиме з 16 по 24 листопада. У роботі асамблеї, яка є виконавчим та юридичним органом Міжнародного кримінального суду, візьмуть участь представники країн, які ратифікували Римський статут - установчий документ, що регулює роботу МКС.

За даними Міжнародного кримінального суду, наразі 124 країни є його членами. Серед них 34 країни Африки, 19 країн Азійсько-Тихоокеанського регіону, 28 країн Латинської Америки та країни Карибського басейну, а також 18 країн Східної Європи та 25 країн Західної Європи та інші держави.

Україна не є членом суду, однак скористалась статтею 12 Римського статуту,  яка дозволяє країнам поширювати юрисдикцію суду на окремі часові періоди. 17 квітня 2014 року Україна подала до МКС заяву визнавши юрисдикцію суду щодо злочинів, вчинених в період з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року на Майдані Незалежності. 8 вересня 2015 року Україна подала до МКС другу заяву про визнання юрисдикції на її території з моменту початку російської агресії

Більше новин політики читайте на Depo.Влада