Путін у люті заявив, що не пустить Джемілєва в Крим за жодних обставин

Під час зустрічі президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана і президента Росії Володимира Путіна глава російської держави заявив, що не пустить лідера і екс-лідера меджлісу в Крим
Depo.Влада
11 грудня 2014 13:47
ФОТО: depo.ua
Путін у люті заявив, що не пустить Джемілєва в Крим за жодних обставин
Путін у люті заявив, що не пустить Джемілєва в Крим за жодних обставин

Про це ДеПо повідомив лідер кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв, дізнавшись подробиці зустрічі, що проходила 2 грудня в Туреччині.

На цій зустрічі Ердоган запитав у Путіна, чому він не пускає до Криму екс-голову меджлісу Мустафу Джемілєва та голову меджлісу Рефата Чубарова.

«Щодо багатьох питань, пов'язаних з кримськими татарами, зникненням людей, обшуками, Путін якось так обтічно відповідав, що розбереться, подивиться. Але коли торкнулося питання повернення Мустафи Джемілєва і Рефата Чубарова до Криму, він просто в люті відповів, що ні, за жодних обставин, вони екстремісти. Як на ці слова відреагував Едоган, мені не сказали», - розповів Джемілєв.

Він зазначив, що розмова тривала всього 45 хвилин.

«Ердоган говорив щодо беззаконня російської влади стосовно кримських татар. Турецька сторона заявила, що вона не приймає окупацію, порушення прав людини. Путін говорив про те, що ощасливив кримських татар і вирішуватиме проблеми. У результаті з багатьох питань вони, наскільки мені відомо, не домовилися, але в спільному комюніке на прес-конференції про це не згадувалося. Насправді дуже прохолодною була зустріч», - підкреслив лідер кримських татар.

На думку Джемілєва, турки дуже активно і гаряче підтримують своїх братів по вірі - кримських татар, а ось підтримку з боку турецького уряду він визнав недостатньою.

«Реакція громадськості на приїзд Путіна була дуже бурхливою, люди вийшли на мітинги з гаслами: «Руки геть від Криму», «Путін - Гітлер». Знаєте, там хто б не був при владі, йому буде неможливо ігнорувати кримськотатарську проблему, люди йому не дадуть. При цьому щодо Росії позиція турецького уряду така, що, зберігаючи особливі відносини з цією країною, вони можуть більше зробити для вирішення наших проблем. А щодо санкцій Євросоюзу (до яких Туреччина не приєднується, - ред.) мені в кулуарах сказали: «Євросоюз протягом кількох років Туреччину не хоче приймати, зробили собі християнський клуб, а тепер хочуть, щоб Туреччина слідувала їхнім рішенням. Але у Туреччини своя політика».

Як повідомляв ДеПо, 2 грудня відбулася робоча зустріч президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана і президента Росії Володимира Путіна.

Перед цією зустріччю Ердоган консультувався з лідером кримських татар Мустафою Джемілєвим про те, які питання порушити перед Путіним щодо кримських татар. Джемілєв попросив Ердогана, серед іншого, дізнатися у Путіна, чому він не впускає його до Криму, і передати російському президенту, що він боягуз.

Нагадаємо, Мустафі Джемілєву і Рефату Чубарову окупаційна російська влада на 5 років заборонили в'їзд до Криму.