Путін благає Савченко мовчати

Заява путінського правозахисника, що процес обміну Надії Савченко на російських ГРУшників стартуватиме після вироку, виглядає як спроба "вгамувати" українку, але аж ніяк не гарантує обміну

Путін благає Савченко мовчати…

Сьогодні російський суд оголошує вирок українській льотчиці Надії Савченко. Враховуючи мужність і незламність української заручниці, резонанс навколо цієї події має бути неабиякий. В тім, яким буде вирок, жодної інтриги немає, більше того - немає інтриги і в тому, хто вийде з цієї історії моральним переможцем. Питання для Кремля наразі полягає лише в тому, як вплинути на Савченко, аби фінальний акорд судового фарсу виглядав мінімально ганебним для російської каральної машини, яка так і не досягла якогось особливого успіху в ламанні української жінки. Тобто катам Савченко наразі потрібно, аби вона не повернулася до ідеї сухого голодування та вислухала вирок більш-менш спокійно і не знущалася над Путіним.

Здається саме для цього і з'явилася заява голова Ради з прав людини при президентові Росії Путіні Михайла Федотова, який наобіцяв ні багато ні мало, а старт процесу обміну Савченко на російських ГРУшників одразу після винесення вироку. "Оголошення вироку Надії Савченко - це, з одного боку, заключна точка судового процесу, а з іншого, сподіваюся, - початкова точка переговорного процесу про її подальшу долю відповідно до Мінських угод", - зазначив Федотов, додавши свої сподівання, що принцип Мінських угод про обмін "всіх на всіх" буде застосований у відношенні як Савченко, так і росіян Александрова, Єрофєєва та інших. При цьому путінський правозахисник завважив, що в разі оскарження захистом Савченко вироку переговори про обмін "можуть бути відкладені".

Отже, все виглядає так, що Савченко вустами офіційного путінського правозахисника дали зрозуміти – поводься сумирно, не протестуй проти вироку, не влаштовуй голодувань. А там, диви, може і з обміном якась перспектива намалюється.

Власне, натяки на можливість обміну після вироку або ж про можливість відправлення Савченко "відбувати покарання на батьківщині" звучали і раніше з тією ж самою метою. Кремлю не можна допустити, аби Надія померла під час суду в тюрмі через голодування, але й звільняти бранку так просто не можна. От і виходить, що найкращій варіант робити Савченко натяки на можливість обміну у майбутньому аби завершити суд за власним сценарієм.

Чи варто вірити путінському омбудсмену? З одного боку, його офіційний статус та приписка "при президентові Росії" має додавати його словам офіційної ваги. З іншого, він прямо нічого не обіцяв і говорив лише про "можливість розпочати переговорний процес", що за великим рахунком нічого не означає. До того ж не варто забувати, що Рада з прав людини – це лише гуманістична ширмочка, яка жодним чином не впливає на прийняття рішень путінської каральної системи, і вся її діяльність спрямована виключно на те, аби створювати видимість того, що хтось у Росії переймається дивною євроамериканською фішкою про "права людини".

Звісно, всім нам хочеться аби історія з Савченко, як і з іншими українськими заручниками, завершилася для них щасливо, і вони найближчим часом опинилися вдома. От тільки об'єктивних підстав сподіватися на це не так вже й багато.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme