Путін налякав полонених ГРУшників до смерті

Несподівана відмова від свідчень арештованого співробітника ГРУ Євгена Єрофєєва є спробою перетворити суд у шоу "розіп’ятих хлопчиків"
Depo.Влада
29 вересня 2015 23:17
ФОТО: depo.ua
Путін налякав полонених ГРУшників до смерті
Путін налякав полонених ГРУшників до смерті

Історія з затриманими ГРУшниками несподівано отримала новий поворот. "Обмовив себе під тиском, під загрозою смерті", - заявив Євген Єрофєєв сьогодні під час засідання суду. При цьому Єрофєєв відкинув звинувачення у важких злочинах і вважає, що суд і прокуратура визначили жорсткі умови утримання. Другий затриманий Олександр Александров свою позицію озвучувати не став, але в даному випадку, схоже, мовчанка - знак згоди.

Цікаво, що сам Єрофєєв прозоро натякнув, з чим насправді пов'язана така неочікувана зміна позиції, зазначивши, що підтримує непоганий зв'язок з російським консулом, який регулярно ходить до нього. З урахуванням цієї деталі виглядає дуже ймовірною можливість тиску з боку російського консула на арештованих. Тим паче, аргументів для цього у представників є більше ніж достатньо.

По-перше, відносно затриманих росіян дуже ефективно діє аргумент, що Росії, мовляв, не потрібні два офіцери-зрадники, які визнали злочини, що вчинені ними, а отже і Росією на території України. Тим паче, в Росії вміють швидко чіпляти потрібне тавро. А отже ні про який обмін у разі визнання своєї провини грушниками мова йти не може. По-третє, у обох військових залишилися сім'ї, а з родичами "ворогів народу" на батьківщині сталінізму розмови можуть бути короткими.

Втім, ніхто не заважав російському консулу помахати перед носом Єрофєєва "пряником". Витягнути з України його та Александрова можна, але за однієї умови: якщо вони підуть у "відказ", і гратимуться у дурників, розповідаючи про катування з боку "кривавої хунти". У такому разі їх цінність для України автоматично падає, а  ймовірність обміну стає набагато більш вірогідною. Тим паче, що і обміняти їх можна буде на легших умовах.

До того ж перед очами Єрофєєва та Александрова стоїть нещодавній вирок у справі майора Володимира Старкова. 25 вересня Дзержинський районний суд без особливого галасу дав йому 14 років позбавлення волі. Хоча сам офіцер співпрацював зі слідством, і якби не це отримав би довічне.

Схоже, ані Єрофєєв, ані Александров не горять бажанням наступні півтора десятиріччя провести у місцях позбавлення волі. Тому піддалися на шантаж з боку своїх "одноплемінників", пішовши ва-банк. Втім, враховуючи ситуацію це може їм не допомогти. Так, вони влаштують шоу у суді. Зокрема, нас очікують розповіді про те, що Єрофєєв разом з Александровим пішли воювати на Донбас як добровольці, і жодного відношення до російської розвідки не мали. До того ж нас очікують звинувачення у різноманітних злочинах "кривавої хунти". Єрофєєв вже заявив про погрози життю, а тепер, коли у нього язик розв'язався, грушник заспіває як соловей про "розіп'ятих хлопчиків" та інші страхіття злих "укрів".

Чудову нагоду для клеяння дурня дає рішення Голосіївського районного суду Києва про передачу матеріалів цієї справи до Апеляційного суду Києва, щоб той передав документи до Вищого спецсуду з розгляду цивільних кримінальних справ для визначення підсудності. Втім, попри часткову втрату цінності грушників, схоже на те, що мрії про повернення в Росію для Єрофєєва та Александрова можуть залишитися мріями: тепер їм "світить" довічний строк, а в разі якщо відповідних об'єктів для обміну знайдено не буде, то вони ризикують залишитися за гратами до кінця життя...