Путін може силоміць помилувати Савченко, – Полозов

Президент Російської Федерації Володимир Путін може помилувати незаконно засуджену українську льотчицю, народного депутата Надію Савченко, навіть якщо вона не звертатиметься з таким проханням
Depo.Влада
6 квітня 2016 12:28
ФОТО: depo.ua

Про це заявив адвокат Микола Полозов в інтерв'ю Deutsche Welle, передає depo.ua.

"Потрібно розуміти, що правове поле на Росії є дуже гнучким, коли йдеться про ухвалення політичних рішень. Тому, навіть якщо сама Савченко буде пручатись, але при цьому політично вигідно буде зробити акт помилування з боку президента Російської Федерації, то тоді її помилують без її прохання", - сказав він.

З погляду юридичної науки, зазначив Полозов, немає жодної різниці, яким чином Савченко будуть звільняти: "Чи її обміняють згідно з Європейською конвенцією про видачу, видавши для відбування покарання на батьківщині, чи це буде помилування президентом, або винесення якогось секретного указу, як зазвичай міняють шпигунів - для самої Савченко це жодної різниці не має".

У разі передачі Савченко для відбування покарання в Україні, за словами адвоката, "по-перше, не варто забувати, що Надія Савченко є делегатом Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) і має імунітет, який визнають усі, окрім Російської Федерації".

"Тому, навіть виходячи з норм міжнародного права, щойно вона опиниться за межами Росії, до неї не можуть бути застосовані жодні заходи, які обмежують її свободу. По-друге, президент України заявляв про те, що він не визнає вироку російського суду, Надія Савченко також його не визнає. Але для виконання міжнародних зобов'язань, згідно з конвенцією про видачу, може бути винесений акт про амністію або оголошено про помилування", - вважає Полозов.

Він також розповів про юридичну процедуру, якщо буде обраний варіант обміну не згідно з конвенцією про обмін.

"Як правило, коли відбуваються обміни, це стосується шпигунів. Тоді президентом виноситься секретний указ про звільнення тієї чи іншої особи. Останній випадок, який був не так давно - це обмін естонського поліцейського Естона Кохвера, який був засуджений на Росії за шпигунство, на шпигуна Олексія Дрессена, який утримувався в естонській в'язниці. Тут жодних перешкод немає, це достатньо поширена практика", - сказав він.

Водночас обмін Надії Савченко на російських ГРУшників Александрова і Єрофеєва адвокат назвав нерівноцінним.

"Безумовно, подібний обмін, якщо він відбудеться, буде абсолютно нерівноцінним, з огляду на те, що Савченко невинна, а Александров і Єрофеєв брали участь у збройному конфлікті на Сході України, не будучи громадянами України. Разом з тим, потрібно розуміти, що під час ухвалення подібних політичних рішень думки самої Савченко ніхто в Росії не питатиме. Тому, якщо відбудеться такий обмін і вона опиниться на волі, то слава Богу. Потім вона зможе висловити свою думку публічно. Щодо моєї позиції, то я підтримую будь-який варіант, за яким Савченко повертається додому живою та неушкодженою", - сказав адвокат.

Він також додав, що рішення Савченко не подавати апеляцію, як і рішення розпочати сухе голодування її захисники не підтримують.

"Справді, виключається можливість подачі позову до Європейського суду з прав людини, оскільки не пройдена апеляційна інстанція, не оскаржене рішення Донецького міського суду Ростовської області. Разом з тим це позиція самої Савченко, вона не визнає вирок російського суду, вона не має намірів далі брати участь у цьому судовому фарсі і вважає, що проходження юридичних процедур на території Росії затягує прийняття політичного рішення щодо питання її видачі чи звільнення. Разом з тим не варто забувати, що в Україні розслідується кримінальна справа про викрадення Надії Савченко, і в рамках цієї справи можна буде подати скаргу до Європейського суду, в тому числі і на події, які стосуються дій російської Федерації", - зазначив адвокат.

Сьогодні Савченко поновила сухе голодування

Нагадаємо, що 22 березня Донецький суд Ростовської області визнав Савченко винною у вбивстві російських жуналістів  і незаконному перетині російсько-українського кордону та присудив їй покарання у вигляді 22 років позбавлення волі. Водночас півтора року перебування в російському СІЗО враховано до цього терміну. Російська феміда визнала лише, що українка не підсудна за звинуваченням про обстріл мирних мешканців Луганщини

Довідка. Український штурман Надія Савченко після місяця боїв у батальйоні "Айдар" влітку 2014 року потрапила в полон до бойовиків під містом Щастя на Луганщині. Потім вона була незаконно доставлена в Росію. Її звинувачують у вбивстві (корегуванні вогню) російських журналістів Ігоря Корнелюка та Антона Волошина на Сході України і незаконному перетині російського кордону. Російські прокурори вимагають для українки 23 роки тюрми у колонії загального режиму.

Читайте також:

Савченко поновила сухе голодування (ХРОНІКА)

Більше новин про