Путін лякає українців новою "Кримською війною"

Підтягування російських військ до адміністративного кордону між окупованим Кримом та материковою Україною – це лише демонстративна гра м'язами, до якої українці давно звикли
Depo.Влада
23 листопада 2015 14:49
ФОТО: depo.ua
Путін лякає українців новою "Кримською війною"
Путін лякає українців новою "Кримською війною"

Поки знеструмлений Крим занурений у пітьму, а в Україні начебто намагаються відновити підірвані лінії електропередач, окупанти підтягнули до адмінкордону з Херсонською областю десантників, танки та "Гради".

"За розвідданими, до території прямого дотику на Чаплинці, Джанкої і на Каланчаку стягуються додаткові резерви російських військ. Зокрема, підійшов один батальйон десантних військ, підійшла батарея реактивної системи "Град". Це все на Чаплинці", - поінформував начальник департаменту з протидії наркозлочинності Нацполіції України Ілля Ківа.

За логікою окупантів, українці мали б злякатися, що росіяни збираються самі полагодити електропостачання в стилі фельдмаршала Роммеля - за допомогою танкових проривів, і відповідно почали випереджаючими темпами відновлювати комфорт мешканців півострова, аби не нариватися на лють непереможної російської армії.

Але ця демонстрація сили українців чомусь не вразила. "Кацапи вирішили що танки добре пропускають струм і підігнали до місця розриву ЛЕП троха танків, ну в разі як їм стане ще і холодно то нагадаю, що танки добре горять )))" "Игра стухшими мускулами. Что сделают эти танки, сгорят, плюс новые санкции. Могу поспорить что в Липецке на "Рашене" маски–шоу уже идут. Принуждение к свету", - пишуть українці в соцмережах.

Власне, за півтора року війни українці якось призвичаїлися до вічної присутності російських військ на кордоні з Україною, а сама можливість відкритої війни (яка в гібридному форматі триває уже давно) з Росією лякає значно менше, ніж навесні 2014-го, адже, в неї віриться з трудом.

Путін лякає українців новою "Кримською війною" - фото 1

Насправді імовірність того, що Путін розпочне збройний наступ з Криму на материкову Україну дуже і дуже низька і означатиме лише остаточну втрату російським диктатором залишків здорового глузду. По-перше, наступ з території окупованого півострова уже ніяк не прикриєш фіговим листочком гібридної війни. Якщо на Донбасі все можна списати на "ополченців Новоросії" і Захід закриє на це очі, чудово розуміючи, хто за цими ополченцями стоїть, то з офіційно анексованого Криму можуть виходити лише кадрові російські військові, і тут хочеш, не хочеш а факт прямої агресії доведеться визнавати і санкції посилювати.

Якщо ж Путін таки втратить клепку і наважиться на пряму військову агресію проти України, то є і суто тактичний розріз питання, адже Крим – це вочевидь найнезручніше місце для наступу на всій довжині російсько-українського кордону. Як відомо, півострів поєднаний з материком кількома дуже тонкими перешийками суші – ідеальне місце для тримання оборони і, відповідно, вкрай незручне для наступу. Штурм Перекопу, неважливо в який бік, в усі часи був можливий лише за наявності тотальної переваги в силах і завжди супроводжувався величезними втратами. Крім того, комунікація Криму з Росією можлива лише водою та повітрям, що дуже ускладнює підтягування резервів. Якщо вже і починати велику війну, то значно зручніше наступати з Білгородської області на Харків, чи через Чернігівську – на Київ.

Інше питання, що нагнітання ситуації на кордоні з Кримом цілком можна використати як відволікаючий маневр перед новим наступом на Донбасі, сподіваючись що з переляку українці забудуть про Донбас або навіть підтягнуть до Криму додатково якісь боєздатні частини. Але і подібний маневр не надто вражає, адже все вищевикладене чудово розуміють і в українському Генштабі.

Тож російські маневри в Криму – це лише психічна атака, ефект від якої прагне до нуля.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада