Путін хоче загарбати Арктику, – The Times

Свій наступний президентський термін російський лідер Володимир Путін може присвятити загарбанню Арктики
Depo.Влада
20 квітня 2016 15:50
ФОТО: depo.ua

Таку думку в своїй статті висловив журналіст The Times Роджер Бой, передає depo.ua.

На думку автора, наступний президентський термін Путіна, який майже напевно почнеться в 2018 році, буде присвячений звершенню, яке гідне царя Петра, - зміцненню російської могутності в Арктиці. Танення арктичних льодів змінить долю Росії на краще: в Арктиці є невідкриті запаси нафти і газу, Північний морський шлях скоротить на 40% час доставки товарів з Азії в Європу.

"Отже, цей проект зачаровує його уяву набагато сильніше, ніж криваві втручання Росії в Україну і Сирію. У порівнянні з цим проектом то були тактичні маневри, спроби порушити плани Заходу і отримати тимчасові переваги", - йдеться в статті.

Віце-прем'єр Рогозін заявив: Арктика "повинна бути досліджена і в хорошому сенсі колонізована нами, цивілізовано колонізована нами". Автор коментує: "Можливо, настільки цивілізовано, як це роблять десантники, які зараз тренуються для висадки з парашутом поблизу Північного полюса".

"Плани російських військових на Арктику простягаються від європейської Балтики до Берингового моря, що межує з Аляскою - на 3500 миль", - стверджує автор.

За словами Бойза, через санкції і обвалу цін на нафту геологорозвідка в Арктиці подорожчала і ускладнилася.

"Але мілітаризація Арктики триває повним ходом. Незабаром російські сили в цьому регіоні перевищать за величиною сили всіх інших арктичних країн (США, Канади, Норвегії, Данії, Фінляндії та Ісландії), разом узяті", - йдеться в статті.

На думку автора, ці сили не тільки захищають економічні інтереси Росії і її претензії на континентальний шельф, а й кидають стратегічний виклик НАТО.

"Чим більше Китай користується північними морськими шляхами, тим сильніше баланс китайсько-російських відносин буде зміщуватися на користь Москви", - йдеться в статті.

Резюмуючи, автор закликав Британію "готуватися до купи неприємностей на Крайній Півночі".

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада