Путін готує великий наступ до 9 травня, - Парубій

У найближчі тижні Росія може почати на Донбасі масштабну військову операцію проти України
Depo.Влада
27 березня 2015 13:02
ФОТО: depo.ua
Путін готує великий наступ до 9 травня, - Парубій
Путін готує великий наступ до 9 травня, - Парубій

Про це заявив екс-секретар РНБО, віце-спікер Верховної ради Андрій Парубій в інтерв'ю виданню "Новое Время", повідомляє depo.ua.

"Зараз стягнуті величезні сили на кордоні України з Росією. За багатьма даними, і це вже не секрет, на найближчі тижні зберігається високий ризик широкомасштабної військової операції. Вона повинна блискуче, як вважає Путін, пройти до 9 травня і продемонструвати міць російської армії", - сказав пан Парубій.

Цими побоюваннями він пояснює необхідність поставок Заходом летальноъ зброї для збільшення потужності Збройних сил України. У першу чергу мова йде про протитанкові системи Javelin.

"Вони (представники США - ред.) кажуть: "Якщо вони підуть на Маріуполь, тоді ми це вирішимо". Я кажу: "Хлопці, потім ви скажете - коли підуть на Харків, потім на Київ. Нам треба вже і сьогодні. Якщо почнеться повномасштабний наступ - потрібні технічні засоби, щоб ми могли його зупинити", - розповів Андрій Парубій про ході свого візиту в США.

За словами пана Парубія, багато в адміністрації США згодні з його позицією, однак великий вплив на прийняття рішень має позиція основних країн ЄС, в першу чергу Німеччини. Саме візит канцлера Ангели Меркель в США, в ході якого вона переконувала Конгрес і Адміністрацію президента Обами в безперспективності поставок зброї Україною, багато в чому став причиною відмови від поставок.

"Деякі з чиновників Адміністрації президента США нам кажуть:" Поїдьте в Берлін і Париж і переконуйте їх". Я відповідаю - ні. Коли ми підписували угоду про без'ядерний статус, там гарантії давали не Берлін і Париж. Їх давав Вашингтон. І якщо Вашингтон вважає себе лідером, він повинен відчувати і усвідомлювати, що лідерство - це не тільки статус. Це відповідальність і здатність приймати рішення", - заявив Андрій Парубій.

"Тому тиск триває. Я в постійному контакті з Маккейном, який є одним з моторів процесу. Сподіваюся, буде позитивне рішення ", - зазначив віце-спікер.

Як повідомлялося, у понеділок, 23 березня, Палата представників Конгресу США прийняла резолюцію, що закликає президента США Барака Обаму "повною мірою і негайно реалізувати повноваження, передбачені Конгресом про надання Україні систем летального оборонної зброї, з метою підвищення здатності народу України захистити свою суверенну територію від агресії з боку Росії".

Однак ця резолюція є політичною заявою, яка не має прямих юридичних наслідків. Пізніше, 26 березня, Сенат США одноголосно прийняв резолюцію із закликом до президента Барака Обами прискорити передачу оборонного летального зброї Україна.