Псевдореферендум: 5 міфів, якими обдурили Президента

Головний принцип піара команди Зеленського зводиться до однієї фрази: головне, щоб про це говорили. Якщо говорять: ми своє наберемо. І тут в пастку попадає не лише Зеленський, але й усі ми

Псевдореферендум: 5 міфів, якими обдурил…

Міф1: опитування підніме явку

Явка буде максимально низькою, за винятком кількох регіонів. Кампанія неймовірно нудна і в більшості випадків -  беззмістовна. Фейковість референдуму, який не має жодної юридичної сили і самі запитання, які не викликають контраверсійності, а значить і дискусії в суспільстві, ніяк не вплинуть на явку.

Міф 2: опитування дасть можливість відвернути увагу від коронавірусу та інших провалів

Вся дискусія про референдум зводиться до двох речей: "Навіщо він нам "тикає"" і взагалі: "Що це таке і навіщо воно робиться"? Ці речі не дозволяють перевести тему розмови в конструктив чи навіть в псевдодискусію. Референдуми – це ядерна зброя, яка потрібна для того щоб, або об’єднати суспільство або дати комусь більше повноважень. І саме тому вони стають головною темою дискусій, коли все інше відходить на другий план. Це ж опитування – фейк, який не об’єднує нікого, бо всі розуміють його фейковість, і не дає нікому нових повноважень чи хоча б можливостей.

Міф 3: опитування підніме рейтинг Зеленського і його партії

Справді, цей референдум направлений виключно на ядерний електорат Зеленського. Але голоне питання: "А як він може зцементувати цей електорат і головне розширити його за 12 днів до виборів, при неконтрольованій дискусії на телеканалах"? Поки виглядає так, що максимум, на що може розраховувати Зеленський – це на призупинку падіння рейтингу партії. Але тут є одна проблема, яку не розуміють технологи Банкової: в тих регіонах, де домінує вороже ставлення до Зе, а це, як мінімум третина регіонів, рейтинг Слуг ще більше піде в піке, бо через неграмотність проведення референдуму, відверне тих, хто ще сумнівається.

Міф 4: завдяки опитуваннню Зеленський зможе посилити свій вплив на Раду і повернути хоча б частковий контроль над фракцією.

Вже перше питання показало, що ніякого консенсусу в фракції з цього питання не буде. Всі прекрасно розуміють, що посадка корупціонерів залежить від певних людей, які нічого не можуть і не хочуть змінювати в своїй роботі. Насправді, питання про посадку корупціонерів зведеться до іншого запитання: "Чи може Ситник посадити хоч когось по ділу, а не вигадуючи міфічні справи"? І відповідь тут також проста: "Не може, але чому його не звільняє Зеленський". А далі ми увійдемо в дискусію про зовнішнє управління і пошуки "сакральних жертв". Маючи ручний ВАКС Ситник може забезпечити 2-3 подібних вироки, але вони не матимуть нічого спільного з боротьбою з корупцією.

Міф 5 (внутрішній): опитування покаже, що Зеленський справжній і єдиний лідер в країні.

На Банковій існує один з найважливіших аргументів: референдум потрібен, щоб відділити Зеленського від "поганих хлопців" у його ж фракції і біля неї, та дасть можливість укріпити його позиціонування, як лідера всеукраїнського масштабу. Насправді, проведення такого типу референдуму є вже навіть не популізмом, а примітивізмом і розраховане виключно на наймаргінальніші шари суспільства. А тому, якщо ставилася мета укріпитися, як лідеру всіх українців і закрити рот всім опонентам, то ті, хто запевнив у цьому Зеленського мали б піти у відставку. Вони заганяють його в найозлобленішу примітивну нішу суспільства. І це є головною загрозою для всіх нас: будь-який політик, перш за все працює на свій ядерний електорат. І Зеленський просто буде змушений працювати саме на цю верству населення.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"