UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Prozorro закликало Кабмін зменшити час на проведення закупівель

Держпідприємство "Прозорро" та департамент сфери публічних закупівель Мінекономіки закликали Кабмін спростити і скоротити проведення закупівель для протидії коронавірусу

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на пресслужбу компанії.

У ProZorro нагадують, що минулого тижня ВР ухвалила "антикоронавырусний" закон №530, який передбачає виведення закупівель для подолання коронавірусної інфекції з-під дії закону "Про публічні закупівлі".

Згідно з ним, державні установи та заклади охорони здоров`я зможуть напряму закуповувати необхідні ліки, медвироби, лабораторне та медичне обладнання для протидії коронавірусу, лише звітуючи про ці закупівлі в системі Prozorro по факту.

"Для впровадження закону Кабмін визначив чіткий перелік товарів і послуг для подолання COVID-19, а також порядок проведення таких закупівель. Але ця постанова навпаки ускладнить та штучно затягне процес закупівель та створить додаткове навантаження на працівників, які будуть працювати в умовах пандемії", – наголосили в ProZorro.

Зазначається, що прийнята Кабміном постанова №225 передбачає: 

  • Державний замовник (наприклад, лікарня) має опублікувати в системі Prozorro оголошення про закупівлю разом з технічною специфікацією товару, що закуповують;
  • Згодом має перевірити, чи не внесений потенційний постачальник до реєстру корупціонерів; чи не вчиняв узгоджені антиконкурентні дії на торгах тощо;
  • Потім проводить переговори з учасником;
  • Зрештою, замовник укладає договір про закупівлю з постачальником товару не раніше ніж через 48 годин з моменту публікації інформації про закупівлю.

"Відтак замовники будуть змушені чекати 2 доби для купівлі життєво необхідних товарів, аби не порушити закон", – зазначили у держпідприємстві.

У ProZorro заявляють, що в умовах боротьби з епідемією важливо полегшувати проведення критично важливих закупівель.

"Натомість прийнята Кабміном постанова відбиратиме час та сили людей та створить ризик нестачі необхідних ліків, засобів індивідуального захисту та обладнання, коли вони є життєво необхідним. І надмірний та нічим не виправданий контроль буде шкодити нашій спільній меті — ефективній протидії поширенню коронавірусний інфекції. Крім того, ухвалені урядом зміни передбачають внесення технічних змін у електронну систему публічних закупівель Prozorro, що взагалі унеможливить проведення закупівель для протидії COVID-19 найближчим часом", – йдеться у заяві.

Кабмін закликали повернутись до редакції, яка була розроблена департаментом сфери публічних закупівель Мінекономіки та направлена до Кабміну 20.03.20.

"Вона передбачає максимально простий та прозорий механізм для державних замовників: установа проводить переговори з постачальником, укладає договір і лише звітує про нього та весь подальший перебіг закупівлі у системі Prozorro. Це дозволить державним замовникам проводити закупівлі необхідних медикаментів, засобів індивідуального захисту та обладнання за один день", – пояснили у ProZorro.

Нагадаємо, станом на 22:30 неділі, 22 березня, в Україні зафіксовано 73 випадки коронавірусної хвороби COVID-19. Як відомо, 11 березня в Україні на три тижні ввели карантин через коронавірус.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

11 березня ВООЗ оголосила пандемію коронавірусу на планеті.

Читайте також: В Україні карантин через коронавірус: Що відбувається

Повільно та не всіх: Хто і як в Україні тестує на коронавірус

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme