Процес люстрації в Україні буде незворотним, - Петренко

Після висновку Венеціанської комісії по закону "Про очищення влади" Україна врахує всі технічні рекомендації ВК до цього закону, і процес люстрації в країні стане незворотним
Depo.Влада
22 червня 2015 16:53
ФОТО: depo.ua

Про це заявив у понеділок під час колегії Міністерства юстиції за участю прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка міністр юстиції України Павло Петренко, передає Gazeta.ua.

Він підкреслив, що Венеціанська комісія визнала правомірним десятирічний термін відсторонення чиновників від держслужби, які працювали за режиму Януковича. Також, за його словами, ВК визнала правомірним включення суддів Конституційного суду в перелік осіб, які можуть бути люстровані.

"Ряд технічних рекомендацій, які були озвучені Венеціанською комісією, український уряд обов'язково врахує... Йдеться про створення незалежного органу, який буде займатися люстрацією, мова про те, що суддівський корпус проводитиме технічну процедуру люстрації через спеціальний орган - Вищу раду юстиції", - пояснив міністр.

Він підкреслив: "Після даного висновку Венеціанської комісії процес люстрації в Україні став незворотним, тому рішення уряду, прийняте торік про те, що перевірка буде завершена до кінця 2016 року, буде виконане".

За словами Петренка, не дивлячись на певний саботаж люстраційних процесів, етап перевірки найвищих посадових осіб - членів уряду і керівників центральних органів виконавчої влади - пройде. На обласному рівні, як відзначив він, чиниться "опір з боку тих чиновників, які дуже не хочуть проходити майнову перевірку".

Міністр розповів, що був проведений аналіз люстраційної перевірки і визначилися ті органи, "в яких є сумна статистика". "В першу чергу, йдеться про правоохоронні органи, державну фіскальну службу, яка намагається приховувати інформацію про тих, хто потрапляє під люстрацію", - сказав він.

Міністр виразив упевненість в тому, що після висновку ВК "ті, хто розраховував на згортання люстрації або відміну закону рішенням Конституційного суду, зазнали поразки".

"Зараз завдання української влади і уряду - завершити цей процес і фактично оголосити українському суспільству той перелік осіб, які потрапили під заборону, визначену законом про очищення влади", - підсумував він.