Проти кого в уряді Гройсмана силовики готують провокації

На засіданні уряду за порушення закону про заборону "маски-шоу" від прем'єра дісталося "кришувальникам" у погонах. Ті у боргу не залишаться

Політичний оглядач
Проти кого в уряді Гройсмана силовики го…

"Я просив би, щоб мене персонально почули сьогодні всі ті, хто кришують нелегальний бізнез, контрабанду, нелегальний доступ товарів до українських ринків. Вони носять сьогодні погони, вони є чинними представниками правоохоронної системи. Я знаю, що ви обговорюєте мої слова і мої позиції з цього приводу і мою непохитність. Я знаю, що ви готуєте провокації проти прем'єр-міністра й уряду. Але я наголошую на тому, що ви всі маєте служити державі, не мені, нікому іншому, а державі", - заявив Володимир Гройсман.

Він також наголосив, що відсьогодні перевірки мають бути з прізвищами людей, які несуть за це відповідальність. "Я би хотів, щоб країна їх знала. Будемо накопичувати дані для роботи Антикорпуційного суду, будемо допомагати, займатися волонтерством у цьому питанні", - попередив глава уряду.

На його переконання, правоохоронну систему треба "вичищати" від "рішал" та "рекету", які пресують бізнес. "Дві революції в країні, люди загинули на Майдані, наші воїни воюють на східному кордоні нашої держави, а в тилу заводяться криси, які є ініціаторами тих схем, які роблять країну біднішою. Тому я вважаю, що прийшов час для чистки самої правоохоронної системи зсередини. Я вважаю, що за кожного з них мають нести відповідальність всі ті, хто їх призначає", - заявив прем'єр. І додав: комісія щодо виконання закону "Маски-шоу стоп" зібрала по скаргах від бізнесменів інформацію щодо тих чи інших правоохоронців, які тиснули на бізнес. За джерелами з уряду, найбільше скарг надходить на ГПУ, СБУ, суди і Державну службу з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва. Але в першу чергу – на силовиків.

Останні залишилися дуже ображеними на Гройсмана. Плюс – у передчутті оприлюднення імен "рекетири у погонах" можуть зіграти на випередження, влаштувавши дискредитацію людей із команди прем'єр-міністра, які прийшли до Кабміну разом із ним. У першу чергу, це віце-прем'єр Володимир Кістіон, міністр Кабінету міністрів Олександр Саєнко і міністр соціальної політики Андрій Рева. Проте об'єктами провокацій можуть стати не лише міністри, а посадовці рангом нижчі – керівники департаментів, управлінь, члени комісії, які перевіряли дотримання закону "Маски-шоу стоп", і так далі.

Система, озброєна вогнестрілами, пристроями аудіо-та-відео фіксації, старими, але дієвими методами наклепу і доносу здатна дискредитувати будь-кого. Особливо, коли йдеться про чиновника. У його випадку наелектризоване суспільство може сприйняти відверту брехню за чисту монету. Тому Гройсман не дарма попереджає про можливі провокації проти нього та урядовців.

Окрім того, в Україні добре налагоджена система дискредитації через ЗМІ. В жанрі медійної "чорнухи" працює не один десяток технологів та "експертів", які запускають поголос у соцмережах або по інтернет-сайтах, потім влаштовують інформаційну кампанію навколо влаштованої провокації з вимогами відставки тієї чи іншої особи. Щось подібне зовсім недавно відбулося навколо заступника міністра охорони здоров'я Олександра Лінчевського, якого зацькували через необережне висловлювання щодо лікування онкохворих за кордоном. Його слова спочатку вирвали з контексту, а потім роздули грандіозну "зраду". Мета – не лише послабити позиції в.о. міністра Уляни Супрун, але й дискредитувати урядові реформи в медичній галузі.

Простіше кажучи, фігурантом провокації, на яку здатні піти мстиві силовики, може стати будь-хто з урядників. Особливо у столиці, де зосереджений головний медійний ресурс. Як казали в сталінські часи, була б людина, а справа знайдеться. А після оприлюднення імен злісних порушників закону про заборону перевірок бізнесу, прем'єр та члени уряду стають ворогами системи, яка, на жаль, і після Революції Гідності не відмовилася від методів тиску на підприємців, вироблених десятиліттями.

Більш того, в окремих випадках ці методи удосконалилися. Та й грошей ненажерливі "доярі" хочуть ще більше. Закон "Маски-шоу стоп" позбавив їх незаконних заробітків і аби повернути все, як було, вони точно не працюватимуть у білих рукавичках.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme