Проти Гонтарєвої відкрито справу, - нардепи

Прокуратура міста Києві відкрила кримінальне провадження за ч. 2 ст. 364 ККУ (зловживання владою або службовим становищем) проти голови Національного банку України Валерії Гонтарєвої і службових осіб НБУ
Depo.Влада
17 квітня 2015 18:29
ФОТО: depo.ua
Проти Гонтарєвої відкрито справу, - нардепи
Проти Гонтарєвої відкрито справу, - нардепи

Про це йдеться в повідомленні прес-служби міжфракційного об'єднання "Депутатський контроль", передає depo.ua.

Як повідомляється, процедура здійснена у відповідності з депутатським зверненням членів МДО "Депутатський контроль".

"Зокрема, у зверненні зазначається, що посадові особи Нацбанку під керівництвом Гонтарєвої протягом 2014 року і на початку 2015 року надали кредити рефінансування ПАТ "Всеукраїнський акціонерний банк" на суму 5,5 млрд грн, "КБ "Надра банк" - 3,3 млрд грн, "Камбіо" - на суму 12 млн грн і АТ "Імекс банк" при низькому рівні ліквідності зазначених фінансових установ. Такі дії національного регулятора призвели до масового відтоку депозитів з боку населення", - сказано в повідомленні.

За словами нардепа від "Народного фронту" Максима Полякова, для підтримки ліквідності банків НБУ тільки за минулий рік витратив 222 млрд грн.

"Сьогодні значна кількість банків віднесено до категорії неплатоспроможних і є всі підстави підозрювати, що Нацбанк, надаючи кредити рефінансування, не вживав жодних заходів з контролю за напрямками їх використання. Тому державні кошти використовувалися не за призначенням", - зазначив він.

Нагадаємо, в кінці лютого повідомлялося про порушення кримінальної справи проти Гонтарєвої, однак у прокуратурі цю інформацію спростували, при цьому підтвердивши факт розслідування двох кримінальних проваджень стосовно посадових осіб НБУ, за ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) та ст. 367 (службова недбалість).

Відзначимо, в НБУ інформацію про порушення справи проти Гонтарєвої тоді назвали провокацією.