Проти "акустичного насильства": Чому В'ятрович з однодумцями виживають з автобусів музику та кіно

Шістнадцять депутатів з різних фракцій зареєстрували в парламенті законопроект проти "акустичного насильства", який обмежує трансляції фільмів та музики у громадському транспорті

Журналіст відділу "Життя"
Проти "акустичного насильства": Чому В'я…

Про це у Facebook написав нардеп від "Європейської солідарності" Володимир В'ятрович.

"Ухваливши цей законопроєкт, парламент запровадить в Україні правила, які діють в усьому цивілізованому світі. Пасажири на всіх видах транспорту зможуть їхати в тиші, а не доводити водіям своє право не слухати звуки "шансону" чи якогось серіалу. Трансляція звуку музики чи фільмів на пасажирських рейсах дозволятиметься лише через навушники", – зазначив парламентар у Facebook.

До публікації додав текст законопроекту. Запропонований документ вносить зміну у закон "Про автомобільний транспорт". 

За запропонованими нормами, водій має право не допустити до поїздки пасажира, який створює шум у салоні, зокрема, за допомогою технічних засобів.  Також водію забороняється "транслювати в салоні автобусу музику, звук фільмів чи інші звукові сигнали, крім інформацію про поїздку (передача звуку може здійснюватися на індивідуальні навушники пасажирів, а на салон – лише під час нерегулярних перевезень за згодою всіх пасажирів)". 

Крім того, водію таксі також забороняється "транслювати в салоні музику чи інші звукові сигнали без згоди всіх пасажирів". 

Приводом для створення документа могла стати історія пасажирок автобуса Луцьк-Київ, волонтерок Ярини Чорногуз і Насті Конфедерат, які попросили водія вимкнути російський серіал, проте зіткнулися з тотальним нерозумінням і були змушені вийти посеред траси. 

Зазначимо, що ця історія далеко не перша. Зокрема, у 2018-му водій рейсового автобуса сполученням Львів-Солотвине, який крутив у салоні російський шансон, висадив чоловіка з дружиною і дитиною за прохання "ввімкнути українську музику або взагалі вимкнути приймач". За словами самого пасажира Михайла Кепещука, потім водій попросив родину вийти з автобуса. Хоча в процесі суперечки погодився повернути Кепещука з сім'єю на зупинку, де вони і сіли на транспортний засіб. 

Втім, не перша і спроба влади врятувати пасажирів від російської попси та телевізійного несмаку, який часто полюбляють українські водії. Щоправда, раніше врятувати українців від аудіального несмаку намагалися на рівні міської та районної влади. Так, у 2016-му черкаська влада заборонила слухати музику водіям маршруток. У 2015-му влада Луцька наклала табу на російський шансон і попсу у маршрутках міста. У 2017-му російський шансон заборонили маршрутникам Дубна. Але, схоже, без центрального рішення проблему і справді не вирішити. 

Цікаво, що майже одночасно з Україною проблемою шумового забруднення в громадському транспорті зайнялися на Шрі-Ланці. Так, з початку цього року міністр транспорту Махінда Амаравера дав розпорядження вимкнути музику у автобусах. Якщо ж водіям надто тихо у дорозі, вони можуть скористатися компакт-диском із 1000 пісень, підібраних працівниками міністерства. Наразі розпорядження не передбачає жодного покарання, але якщо водії не дослухатимуться до рекомендацій, міністерство розробить більш жорсткі норми. 

У чималій кількості країн, зазначимо, не йдеться про повну заборону, а лише про обмеження "слухати музику голосно". Наприклад, така норма вже 20 років діє на Фіджі, втім вирішити проблему не допомагає. Водії громадського транспорту нерідко крутять улюблені треки на повній гучності. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme