Від Південної Кореї до України: Чому уханський інформаційний вірус хакнув увесь світ

Через евакуацію наших громадян з Уханя Україну трухануло від паніки та протестів. Користувачі соцмереж поділилися на тих, хто намагається присоромити українців, які намагаються завадити приїзду "китайських" співвітчизників у їхній населений пункт, а також тих, хто наголошує ставитися до наляканого населення з розумінням – мовляв, їм просто нічого не пояснили. Між тим, наша ситуація для світу не унікальна

Журналіст відділу "Життя"
Від Південної Кореї до України: Чому уха…

Попри робочий день і роковини розстрілів на Майдані, сотні громадян у різних куточках України збирають шини та перекривають дороги. Так, немов розміщення прибулих українців – такий собі початок місцевого апокаліпсису. 

Втім, паніка через розміщення по сусідству людей з епіцентру коронавірусу – далеко не український ексклюзив.

Так, у Південній Кореї вирішили відкрити два карантинних центри для двотижневого проживання 367 людей. Місцеві мешканці організували акції протесту. Доволі агресивно налаштовані громадяни навіть закидали яйцями міністра, що намагався втихомирити натовп. 

Потужна хвиля обурення піднялася у Гонконгу. Спершу протестували з вимогою закрити кордон з Китаєм. Потім – проти наміру влади тимчасово перепрофілювати кілька міських лікарень на боротьбу з коронавірусом та карантинні центри. Хоча, звісно, тут ситуація особлива, адже вже кілька місяців, хоч і з перервами, місто лихоманить від антиурядових протестів. 

В Індонезії на протест вийшли мешканці острова Натуни, який обрали місцем для карантину 238 людей.  Місцеві ж політики стверджували, що на острові банально не вистачає обладнання, аби гарантувати дотримання правил безпеки. 

Втім, влада свого рішення не змінила, і наразі евакуйовані індонезійці карантин вже відбули. 

У Казахстані обурилися інформації, що в місцевій клініці зібралися розміщати хворих на коронавірус китайців і організували пікет. При тому, що влада запевнила, що для китайців кордон закритий, а у госпіталі тимчасово ізолюють привезених із сусідньої країни казахів, людей це не дуже заспокоїло.

Протести – далеко не єдиний "коронавірусний" привід дивуватися. Наприклад, у Гонконгу утворився дефіцит туалетного паперу. Охоплені панікою громадяни скуповують товар, щойно його завозять у супермаркети. А на днях зловмисники викрали партію "цінних паперів" на $219. 

Статистика китайської епідемії – 75 726 випадків зараження і 2128 померлих, – і справді жахає. Адже коефіцієнт летальності у 2,8% доволі високий.  Але, за даними центру громадського здоров'я, у жовтні минулого року в Україні 18 людей захворіли на дифтерію. А з цією хворобою ризик померти вищий (5 – 20% за різними джерелами). 

А ось такі дані Центр контролю та запобігання хворобам США щодо ситуацією з грипом, на який у жовтні-лютому перехворіли 26 – 36 млн громадян. А значить, за оптимістичними оцінками, кожен 12-й. При тому, що коефіцієнт летальності становить 0,05%, масовість поширення грипу для американців робить його більшою проблемою, ніж коронавірус. І це при тому, що хворих на грип ніхто примусово не ізолює, а деякі хворі все ще спокійно пересуваються містами з температурою. 

Втім, цього сезону саме коронавірус став головною темою соцмереж та світових ЗМІ. Публікації про хворобу з'являлися на шпальтах популярних видань щодня, а то й кілька разів на день.  І людство настільки вразили знімки спорожнілих китайських міст та інші інтернет-жахливчики, що про критичне мислення усі геть забули. Адже ефект від слів "епідемія", "невідомий вірус", "немає ліків та вакцин" гасити ми ще не навчилися. Тим паче, медійникам і піарникам деяких груп товарів робити це абсолютно невигідно. 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme