ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Прощавайте, талони: МОЗ відмовляється від "спадщини совка"

З 13 березня Міністерство охорони здоров'я скасовує форми первинної облікової документації, які вважає "морально застарілими"

Depo.Влада
13 березня 2018 23:02
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у повідомленні на сайті МОЗ, передає Depo.ua.

"Відтепер медичні працівники не зобов'язані заповнювати, опрацьовувати та зберігати облікові форми, які вже давно втратили свою актуальність, але роками продовжували залишатися рудиментом радянської паперовоорієнтованої системи охорони здоров'я", – вказує міністерство.

"Наказом Міністерства скасовані останні талони та звітність по диспансерному нагляду. Водночас МОЗ починає перехід на цивілізовану модель викликів лікарів додому... Не менш важливо, що МОЗ визнає студентів звичайними людьми, а медична карта дитини для вступу в школу та дитячий садок є відтепер непотрібною", – йдеться в повідомленні.

Виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун пояснила мотиви цих рішень у своєму Фейсбуці.

"Диспансеризація" – регулярний огляд здорових людей – не існує і не визнається в цивілізованих країнах світу як ефективна модель охорони здоров'я. Крім того, майже всюди "диспансеризація" в Україні проводиться на папері. По суті лікарі заповнювали стоси форм, які взагалі не мали ніякого сенсу. Україна переходить на модель регулярних скринінгових оглядів по групах ризику з середини року", – написала Супрун у соцмережі.

"Скасовується медична карта дитини для вступу в школу та дитячий садок. Діти мають пройти тільки звичайні медичні огляди у свого лікаря, та отримати стандартну довідку", – наголосила в. о. міністра.

Також скасовується форма № 025-3/о "Медична карта студента". У всіх студентів буде звичайна амбулаторна картка.

Нагадаємо, 1 січня набув чинності закон про медреформу.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада