Проблеми з Радою і зрадою: Як Коломойський помститься Зеленському за "кидок" Вітренка

Парламент двох із трьох кандидатів в уряд затвердив, а одного, якого пов’язують з інтересами Коломойського, колишнього бізнес-партнера президента Зеленського, прокотив. Чи не Банкова стоїть за цим політичним "кидком"?

Політичний оглядач
Проблеми з Радою і зрадою: Як Коломойськ…

Попри те, що нардепи з орбіти олігарха Ігоря Коломойського у складі фракції "слуг", а також фракція "За майбутнє" підтримали і бюджет, і кандидатуру Романа Лещенка на посаду міністра, отримати голоси за бажаного віце-прем’єра – міністра енергетики Ігореві Валерійовичу не вдалося. Депутати не підтримали призначення Юрія Вітренка. 

153 "слуги", а загалом по Раді – 186 голосів. Стільки набрала кандидатура Юрія Вітренка. Проти призначення цієї фігури проголосували 19 народних обранців (у тому числі двоє "слуг" - Георгій Мазурашу та Юлія Яцик), 88 утрималися, ще 43 просто не голосували. У той же час Роман Лещенко, котрий по-новому створюватиме аграрне міністерство, яке за "зелених" стало підрозділом в Мінекономрозвитку, отримав 242 голоси (193 "слуги", у тому числі й "люди Коломойського", ще 20 голосів дала група "За майбутнє").

Навіть Шкарлета, а його багато хто не хотів бачити в кріслі, підтримали на повноправного міністра освіти. Щоправда лише 226-ма голосами. І тут голосували нардепи з орбіти Коломойського у фракції "СН", а от група "За майбутнє" дала тільки 12 "за". Показово, що перші особи цього політичного утворення Ігор Палиця і Віктор Бондар за Шкарлета не голосували, а Тарас Батенко утримався. І якби не 20 голосів "ОПЗЖ", яка за дві попередні фігури майже не голосувала (за Лещенка дали 6 голосів), не отримало б Міносвіти очільника без приставки в.о. Мотиви "ОПЗЖ", схоже, зрозумілі, - новий міністр для них "свій по нутру". Єдиний тут висновок: призначенням Шкарлета Зеленький додав собі проблем, адже через цього урядовця атакуватимуть президента. Й атакуватимуть жорстко.

Читайте також -  Прихильник Януковича, звинувачений у плагіаті: Хто такий Сергій Шкарлет, який може стати міністром освіти

Втім, повернемося до головної події дня в парламенті – прольоту Вітренка. Про те, що його шанси невисокі, стало зрозуміло після засідання фракції "слуг", бо саме до цієї кандидатури до складу уряду виникало найбільше запитань. Головне із них – противники Вітренка наголошували на асоціюванні даної персони з Ігорем Коломойським, що становить ризик для влади через неоднозначне сприйняття олігарха як в Україні, так і за її межами, головно в США. А посада міністра енергетики надто важлива, щоб її просто так віддати одній із груп впливу. Тим більше, якщо нині в цьому міністерстві заправляють, за даними ЗМІ, люди з іншої, конкуруючої групи впливу. Це ж буде війна, не інакше. Тим паче, що експерти вже побачили ознаки військових дій у рішенні АМКУ штрафувати Бурштинський енергоактив Рината Ахметова.

Наступним етапом у провалі Вітренка стало засідання профільного (за чутками - симпатизуючого Ахметову) комітету, члени якого окрім іншого цікавилися у претендента 4 млн, отриманими від "Нафтогазу". Кандидат пояснив, що перерахував ці гроші в бюджет, натомість отримав на цю суму державні облігації. Але, мабуть, він був не надто переконливим, бо комітет його кандидатуру не підтримав. Та попри це голова ВР Дмитро Разумков поставив питання на голосування, через що в залі виник скандал. Зрештою депутати Вітренка в уряд не пустили. "ОПЗЖ", "ЄС", "Батьківщина" і "Голос" не дали йому нічого, а "слуги", як вже вище зазначалося, зробили лише 153 позитивні натиснення на зелені кнопки. Депутати із "За майбутнє" голосували всі, окрім відсутніх та… Ігоря Палиці, який чомусь не проголосував. Хоча у цьому випадку його голос нічого б не змінив, адже в парламенті склалася тимчасова "антиколомойська" опозиція з кадрового питання по одній фігурі. До неї пристало багато "слуг", причому з різних груп впливу. Тому тут так і не скажеш, що Вітренко пролетів через "соросят", "павлюків" чи нардепів, які орієнтуються чітко на Банкову.

Неважко здогадатися, що Коломойському такий результат не сподобається. Виглядає все як "кидок" з боку президентського Офісу: бюджет підтримали, за інших міністрів його люди голосували, і що у підсумку? Наслідком провалу голосування за Вітренка можуть стати посилення розбалансованості монобільшості і поглиблення конфліктів як всередині між "слугами", так і між "слугами" і "За майбутнє" в цілій низці місцевих рад. А наскільки сильно Ігор Валерійович образився, побачимо вже по вечірніх ефірах каналу "1+1". Враховуючи, скільки це ЗМІ зробило для перемоги на виборах Зеленського і його партії, цілком можливий тепер варіант "я тебе породив - я тебе і вб'ю". Продовжиться і війна в регіонах, яка тиждень тому почалася на Волині і от-от перекинеться на інші області, де в "За майбутнє" найбільш сильні позиції. 

Утім, не виключено, що найстрашнішу помсту відкладуть на потім, коли голоси "людей Коломойського" будуть критично важливими, але цінник за них вивісять захмарний.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme