Прокурорська комісія відкрила провадження щодо Холодницького

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів (КДКП) відкрила дисциплінарне провадження щодо керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького

Про це повідомив керівник КДКП Віталій Грушковський, передає Depo.ua з посиланням на Українські новини.

За його словами, скарга на Холодницького надійшла до КДКП в п'ятницю, 30 березня.

Він повідомив, що для ухвалення рішення стосовно скарги КДКП має 2 місяці. Грушковський також зазначив, що члена комісії, який займатиметься вивченням цієї скарги, обирає автоматизована система.

В свою чергу заступник голови кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів Віктор Шемчук розповів в ефірі "112 Україна", що на Холодницького надійшло 2 скарги – одна від НАБУ, а інша від Генпрокуратури.

"Можу підтвердити, що до нас надійшло дві скарги. Одна від НАБУ, інша від генпрокурора України щодо одного з очільників ГПУ (Холодницького, - ред.) про те, що він вчинив дисциплінарний вчинок", - зазначив він.

Також, за його словам, за допомогою автоматизованої системи вже обрано члена комісії, який буде розглядати данні скарги.

"Тепер, відповідно до закону, ці скарги пройдуть автоматизований розподіл, вони вже розподілені на одного з членів комісії, і цей член комісії матиме два місяці для того, щоб провести перевірку та з'ясувати, чи є склад дисциплінарного проступку, чи немає. Крім цього, він може прийняти рішення про відмову у відкритті дисциплінарного провадження, якщо для цього не буде підстав у скаргах, які подані. Якщо буде відкрито дисциплінарне провадження, то прокурор, щодо якого воно відкрите, не матиме можливості бути звільненим за власним бажанням аж до прийняття рішення комісією. Що стосується ситуації, коли не буде встановлено складу дисциплінарного проступку, то про це також робить відповідне рішення член комісії", - розповів Шемчук.

Він додав, що за законом процедура триватиме не більше двох-трьох місяців, а після цього пропозиції члена комісії будуть розглядатися вже всією комісію.

"По процедурі, після того, як завершиться ця перевірка, вона за законом може тривати два місяці і на один бути продовжена рішенням комісії, після цього готується висновок члена кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів про результати його перевірки. Його пропозиції будуть розглядатися вже всією комісією у складі 11 членів, за цим буде прийнято рішення", - підкреслив Шемчук.

Нагадаємо, перевірка керівника САП Назара Холодницького може затягнутися на два-три місяці.

20 березня ЗМІ повідомили, що в робочому кабінеті Холодницького знайшли прослуховувальні пристрої.

Пізніше в ГПУ заявили, що встановлення прослуховувального пристрою в кабінеті Холодницького санкціоноване судом.

27 березня ГПУ разом з НАБУ провели слідчі дії щодо керівника САП.

Холодницькому закидають злив інформації, тиск на суддів та прокурорів та порушення прокурорської етики.

30 березня Холодницький дав зрозуміти, що не збирається миритись зі звинуваченнями генпрокурора Юрія Луценка та натякнув, що не збираєтсья у відставку.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна