Прокурор: Свідчення Януковича під час допиту нікчемні

Представник державного обвинувачення вважає нікчемними свідчення екс-президента Віктора Януковича під час допиту в суді у справі щодо розстрілу активістів Євромайдану
Depo.Влада
28 листопада 2016 17:28
ФОТО: depo.ua

Про це журналістам заявив у понеділок під час перерви в судовому процесі в Святошинському районному суді міста Києва прокурор Олексій Донський, передає Depo.ua.

"Він на конкретні питання не відповідає... Жодне з конкретних питань, тобто або він давав вочевидь неправдиву відповідь, а коли ж ми конкретизували ці питання, він відмовлявся на них відповісти чи не надавав на них ніякої відповіді, чи його захисники ці питання намагались блокувати. Це власне те, що я казав, нам треба було довести нікчемність тих свідчень, які він надав у вільному режимі, у режимі вільної розповіді, а не з папірця. Я думаю, нам це вдалося зробити, оскільки він не зміг конкретно пояснити жодну обставину, яка відноситься щодо чого ми ставили запитання", - сказав він.

Донський наголосив, що той факт, що Янукович відмовився відповідати на низку запитань сторони обвинувачення не дає можливість перевірити його заяву про те, що він не давав ніяких злочинних наказів.

"Ця позиція ще раз довела, що його свідчення нікчемні, що його свідчення ні про що, і що по суті він відповідати не збирається", - зазначив прокурор.

Донський заявив, що Янукович неправдиво повідомив про відсутність своїх контактів з Медведчуком. За словами прокурора, "це доведено слідством і прямими доказами і побічними, тобто це було повністю встановлено у кримінальному провадженні".

Водночас, прокурор наголосив, що ніхто не почув відповіді від Януковича, як він 23 лютого 2014 року о 3.51 потрапив до міста Єйська (Росія) звідки його військовим літаком назад повертали до Криму.

Донський наголосив, що чимало питань Януковичу він не встиг задати. 

"У нас було багато до нього питань. Тобто все те ключове, що ми хотіли йому поставити або залишилося без відповіді або відверто брехливі відповіді. Зокрема, це і Суркова стосується, вони зустрічались в Межигір'ї з Сурковим. У нас є конкретний час, день, коли відбулась ця зустріч", - сказав він.

Нагадаємо, що сьогодні Янукович  звинуватив у розстрілі Майдану "Свободу" і "Правий сектор".  Але на запитання, що він сам робив під час розстрілів, постійно казав, що не пам'ятає.

Водночас під час спільного засідання Святошинського райсуду Києва і Ростовського суду, прокурори оголосили кілька підозр екс-президенту Віктору Януковичу у вчиненні тяжких і особливо тяжких злочинів. А генпрокурор Юрій Луценко звинуватив його у дрежразді за те, що запросив війська окупанта в Україну. 

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада

Читайте також: С