UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Прокурор ділився з підсудним Альперіним інформацією про слідчі дії

Начальник відділу прокуратури Київської області Сергій Красножон повідомляв Вадима Альперіна, відомого як "короля контрабанди", про заплановані слідчі дії правоохоронців

Про це йдеться в розслідуванні "Слідство.Інфо" "Король контрабанди", передає Depo.ua.

Зазначається, що у розпорядженні журналістів опинилася "чорна бухгалтерія" та листування Альперіна, з яких випливає, що бізнесмен міг платити хабарі за переслідування конкурентів та правоохоронців, які вели розслідування проти підконтрольних йому компаній.

Так, згідно з документами, які отримали журналісти від власних джерел, у листопаді 2017 року Альперін листувався з посадовцем прокуратури Київської області Сергієм Красножоном.

Він отримував повідомлення у месенджері Telegram від абонента, підписаного в його телефоні як "Прокур.Сергей.область". У повідомленнях йшлося про те, що група правоохоронців, яка вела розслідування щодо Альперіна, виїхала до Одеси. Чоловік пропонував бізнесмену за грошову винагороду дізнатися деталі цієї справи та плани правоохоронців.

Особу Сергія Красножона журналісти встановили за допомогою спеціальних програм, що розпізнали його номер.

У коментарі репортерам прокурор заявив, що не знайомий з Альперіним і ніколи не передавав йому інформацію за хабарі. На уточнююче запитання, хто з його номера надсилав повідомлення, посадовець прокуратури відповів: "Ми ж в кабінеті не по одному сидимо. Я і комп’ютер залишаю в кабінеті, і все залишаю в кабінеті".

Окрім прокурора Красножана, Альперін також був на зв’язку із головою Одеського окружного адміністративного суду Олегом Глуханчуком. Він міг допомагати йому  вирішувати проблеми в судах, що стосувалися підконтрольних йому компаній.

Нагадаємо, 27 січня на Альперіна знову одягли електронний браслет.

Довідка: 30 листопада 2017 року в ГПУ повідомили, що Печерський районний суд заарештував Альперіна на 2 місяці з можливістю внесення застави у сумі 21 млн грн. Пізніше Апеляційний суд Києва зменшив суму застави для Альперіна до 141 тис. грн. Після внесення застави він вийшов з-під варти.

18 травня 2018 року ГПУ повідомила, що завершила досудове розслідування проти Альперіна.

Одеського бізнесмена Вадима Альперіна підозрюють в організації схеми із розмитненням імпортованих товарів за заниженими цінами. Повідомлялося також, нібито Альперін пропонував хабар у сумі 800 тис. дол. детективам НАБУ за зняття арештів із рахунків підконтрольних йому підприємств.

26 листопада 2019 року НАБУ затримало 10 осіб за підозрою у вчиненні злочинів, пов’язаних із порушенням митного законодавства. Серед затриманих семеро – митники, в тому числі – заступник начальника Київської міської митниці ДФС Сергій Тупальський. Тоді ЗМІ припускали, що обшуки відбувались у "справі Альперіна". 

Тоді ж президент України Володимир Зеленський пообіцяв цінний подарунок тому, хто допоможе знайти "хрещеного батька контрабанди" Вадима Альперіна. Згодом стало відомо, що Альперін сам прийде до САП.

27 листопада 2019 року Альперіна затримали детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), коли він прийшов на допит в Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру (САП).

28 листопада йому оголосили підозру. Згодом на Альперіна надягли електронний браслет, а майно – заарештували. 

29 листопада Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід у вигляді арешту бізнесменові Вадиму Альперіну, призначивши заставу у розмірі 70 млн гривень.

3 грудня Альперін вийшов із СІЗО, сплативши 70 млн застави.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme