Прокуратура шукає в українському Google компромат на Чеботаря

Головна військова прокуратура шукає в українському Google, хто розмістив інформацію на сервісі Youtube з компроматом на колишнього замміністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря
Depo.Влада
15 січня 2016 11:24
ФОТО: depo.ua

Про це стало відомо з ухвали Печерського суду Києва від 10 грудня 2015 року, розміщеного в Єдиному реєстрі судових рішень, повідомляє depo.ua з посиланням на видання "Перша інстанція".

Як повідомляється, цим рішенням суд надав доступ Головній військовій прокуратурі до інформації компанії Google, розміщеної на сайті "Youtube".

Як випливає з судового документа, санкція видана в рамках розслідування, яке веде Головна військова прокуратура Генпрокуратури і пов'язане з розголошенням даних кримінального провадження від 14 червня 2014 року.

Як раніше повідомлялося, кримінальне виробництво відкрите за фактами розкрадання співробітниками МВС і підлеглого йому держпідприємства "Спецсервіс" значного обсягу річкового піску на території Вішеньковскої сільради Бориспільського району. Ймовірно, йдеться про арештоване майно, яке підлягало реалізації через уповноважену організацію.

Згідно з судовими документами, 5 грудня 2015 на сайті "Антикор" були розміщені публікації під назвою "Як заступник міністра МВС домовлявся про відкати на мільйони гривень" і два відеоролики, які містять відомості про обставини скоєних карних злочинів.

Крім того, за інформацією слідства, за день до цього відеоролики з аналогічним змістом були розміщені одним з користувачів на сайті youtube.com.

Військова прокуратура встановила, що зазначені відеозапису насправді були зроблені Головним управлінням по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління СБУ в рамках контррозвідувальної справи.

Надалі відеофайли були легалізовані і долучені до кримінального виробництва.

Варто відзначити, що на сайті "Антикор" можна знайти публікацію і відеоролик під назвою, схожою на назву відеоролика, згадуваного в слідчих матеріалах: "Як заступник міністра МВС Чеботар домовлявся про відкати на мільйони гривень". На сайті Youtube опубліковані ідентичні відеоролики під назвою "Як Чеботар пісок продавав".

Оскільки сервіс youtube.com належить компанії Google, слідчим було надано дозвіл на доступ до такої інформації та документів, що знаходиться в її володінні.

Нагадаємо, що журналісти одного з телеканалів заявляли, що знайшли підтвердження тому, що землі в Лісниках і великий маєток під Києвом належать Чеботарю. Крім того, під час підготовки сюжету на журналістів напали і розбили їх техніку. За даним фактом відкрито кримінальне провадження. Сам Чеботар заперечував наявність у нього земельної ділянки в Лісниках.

Пізніше Антикорупційний комітет ВР ініціював відставку Авакова. Після цього стало відомо, що Чеботар йде у відставку.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада