Прокуратура Росії перевірить "Медузу" через "рекламування Ісламської держави"

Депутат Держдуми Росії Вадім Дєньгін вимагає перевірити портал "Медуза" через інтерв’ю з вербувальником ІДІЛ
Depo.Влада
10 червня 2015 17:20
ФОТО: depo.ua
Прокуратура Росії перевірить "Медузу" через "рекламування Ісламської держави"
Прокуратура Росії перевірить "Медузу" через "рекламування Ісламської держави"

Про це повідомляє depo.ua із посиланням на "Известия".

"Медуза" раніше опублікувала інтерв'ю спецкора Данила Туровського з вербувальником ІДІЛ і імамом берлінської мечеті Мурадом Атаєвим. У матеріалі він називається "проповідником Ісламської держави".

"Не годиться Данилу Туровському відкрито рекламувати "Ісламську державу". У нас дана діяльність підлягає кримінальному покаранню, так як це виглядає як заклик до екстремізму і реклама організації, яка вбиває людей, в тому числі і його колег-журналістів. Правоохоронні органи повинні розібратися в цьому питанні, і якщо такий факт наявний, - а ми бачимо, що він наявний, - покарати", - йдеться у зверненні.

Дєньгін також зажадав від Роскомнадзора обмежити доступ до "екстремістських" матеріалів сайту і винести "Медузі" попередження.

Першим з проханням перевірити матеріал на екстремізм звернувся до прокуратури політтехнолог Владислав Калашник. За його словами, в інтерв'ю імам виправдовує вбивство американського журналіста Джеймса Фоулі і льотчика ВПС Йорданії Муаза Юсефа аль-Касасб, а також спростовує слова про жіноче рабство в ІДІЛ і вбивства дітей.

У свою чергу головний редактор "Медузи" Галина Тимченко написала в Facebook, що "більш викривального матеріалу про ІДІЛ, ніж інтерв'ю Дани Туровського з імамом Атаєвим, складно придумати".