Прокуратура Криму повідомила про підозру 467 особам, – Луценко

Генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив, що прокуратурою Автономної республіки Крим, яка "діє в особливих умовах", в новому приміщенні, в новому складі й з новим керівником, було повідомлено про підозру після ретельного збору інформації 467 особам, а до суду вже направлено 100 кримінальних справ із обвинувальними актами

Прокуратура Криму повідомила про підозру…

Про це він заявив під час презентації стратегії розвитку прокуратури Криму, передає Depo.ua.

Луценко пояснив основу "проблеми правосуддя на тимчасово окупованих територіях Криму" й акцентував увагу на тому, що стратегія розвитку прокуратури Криму була запроваджена й реалізовується завдяки міжнародним партнерам і громадським організаціям.

"Щодо переслідування осіб, причетних до вчинення злочину проти основ національної безпеки… За указаними фактами повідомлено про підозру після ретельного збору інформації… підозра оголошена 467 особам. До суду вже направлено 100 кримінальних справ із обвинувальними актами... На лаві підсудних опинилися колишні депутати Верховної Ради АР Крим – 64, Севастопольської міської Ради – 21, так званий "міністр охорони Криму", 6 членів незаконного озброєного формування "Самооборона Криму" та інші... На цей момент судами постановлено вже три вироки за посягання на територіальну цілісність і недоторканність України по статті 110 "Державна зрада", – повідомив генеральний прокурор.

"Прокуратура Автономної республіки Крим діє в особливих умовах… Вона фактично формує правосуддя перехідного періоду… Діє в особливих, екстериторіальних умовах, відірвана від свого материнського організму, самого Криму... Вона має займатися ретельною фіксацією воєнних злочинів і злочинів проти людства. Це – її ключове завдання, з яким, смію сказати, вона добре справляється", – сказав він.

Генпрокурор додав, що прокурора Криму "має притягувати винних у цих злочинах у звичайному порядку КПК і у спеціальному порядку, так званому, заочному".

"Прокуратура має працювати для майбутнього відшкодування збитків і державі Україна, і нашим громадянам, які постраждали внаслідок дій окупантів та їхніх поплічників. А також має займатися малопроговореною функцією – готувати резерв працівників прокуратури на період після повернення української влади у Сімферополь і всі кримські землі", – розповів Луценко.

Нагадаємо, депутата Держдуми Росії Наталію Поклонську обвинувачують у держзраді та порушенні законів та звичаїв війни.

Довідка: На початку квітня ГПУ завершила досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою Наталії Поклонської, Сергія Аксьонова, Володимира Константинова та інших колишніх високопосадовців АР Крим за фактами державної зради.

Проти Поклонської розслідуються дві кримінальні справи: про державну зраду та щодо заборони діяльності Меджлісу кримськотатарського народу.

У січні Поклонська направила заяву на ім'я генпрокурора України Юрія Луценка, де вимагає почати розслідування відносно президента Петра Порошенка та низки українських державних діячів.

Після цього у ГПУ заявили, що з великим задоволенням поспілкуються з екс-прокурором анексованого Криму Наталією Поклонською на теми державної зради.

Тим часом Поклонська вже "нарвалася" і на Росії. 19 липня вона несподівано не підтримала ініціативу Кремля і не проголосувала за пенсійну реформу, що передбачає рекордне підвищення пенсійного віку для росіян.

27 липня депутати Держдуми Росії від "Єдиної Росії" не прийшли на засідання комісії з контролю за достовірністю відомостей про доходи та майно депутатів, яку очолює Поклонська.

11 вересня стало відомо, що фракція "Єдина Росія" має намір обговорити позбавлення депутата Держдуми Росії Наталії Поклонської посади в комітеті з безпеки та протидії корупції.

фото: facebook.com/LlutsenkoYuri

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme