Прокол Міхо: Як дурість з Жовтневим палацом може коштувати Саакашвілі "революції"

Операція "Міхомайдану" із захопленням Жовтневого палацу провалилася і матиме великі наслідки для майбутньої організації протестів

Прокол Міхо: Як дурість з Жовтневим пала…

Сьогоднішнє "віче" опозиції, яке розпочалося у парку Шевченка і рушило на Майдан, де зі сцени виступали Саакашвілі, Дерев'янко та інші його соратники, включно із Соболєвим, лише на словах вийшло мирним.

Одна справа - кричати зі сцени про "бариг", говорити про переговори з Порошенком щодо його відставки і кидати фрази про Ахметова - ворога України. Зовсім інша - намагатися захопити будівлю, далеко не адміністративну, а комунальну, для того, щоб влаштувати там штаб. Це вже виглядало не зовсім мирно.

Мова про Жовтневий палац, куди Саакашвілі і кілька сотень "міхомайданівців" рушили для того, щоб облаштувати штаб Координаційного центру. Про це зі сцени заявив сам Саакашвілі. Першим туди прибув Семенченко з кількома членами "Руху визволення". Втім, згодом він з палацу вийшов. Поблизу Жовтневого вишикувався кордон поліції, всередині чекали Нацгвардійці. "Донбасівці", що прибули разом з "міхомайданівцями", вступили у конфлікт із силовиками. Поступово ситуація нагніталася. Саакашвілі був у перших рядах "міхомайданівців", котрі намагалися потрапити у Жовтневий палац.

Перші півгодини штовханини призвели до того, що "Міхомайданівці" вибили скло у дверях, навіть їх згодом змогли вибити. Із задніх рядів протестувальники кидали у силовиків каміння. Поліція всередині палацу застосувала вогнегасники, з яких поливала протестуючих. Хтось розпилив газ. Отруєні були як серед силовиків, так і серед протестуючих. Пролунали навіть кілька вибухів, схожі на світлошумові гранати.

Втім - головна інтрига була далі. Екс-радник міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Антон Геращенко, а також Директор департаменту комунікацій МВС Артем Шевченко у соцмережах повідомили, що всередині Жовтневого палацу тривав концерт. І там присутні діти.

В палаці і справді, під час протистояння, відбувався концерт Glen Miller Orchestra. До Саакашвілі інформацію донесли. Він та Семен Семенченко почали швидко закликати своїх побратимів повернутися на Майдан. Натовп, вже сильно насичений адреналіном, слухався не дуже і продовжував штовхатися. Втім, згодом відступив таки. Залишилися лише кілька людей, які не могли навіть пояснити журналістам, чому знаходяться поблизу Жовтневого.

Саакашвілі потім пояснив, що нібито у Жовтневий він йшов для того, щоб "зняти кімнату" і взагалі він за мирний протест, готовий "своє життя віддати", аби не пролилася кров українців. В Жовтневому, за його словами, мали жити дружини тих, хто бореться з режимом. І,взагалі, мовляв, цю провокацію із силовиками влаштував Порошенко.

Але вже зараз можна констатувати, що "міхомайданівці" дуже сильно провалилися. З одного боку, їм справді потрібен був Жовтневий палац. І явно не для того, щоб "зняти кімнату". Зі стратегічної точки зору, палац знаходиться на пагорбі і його важко штурмувати силовикам у разі потреби. Окрім цього, на відміну від палаток під радою, в Жовтневому тепло, є змога розмістити значну кількість протестуючих. І він так само близько від квартири Міхо на Костьольній.

А провал в тому, що натовп "міхомайдану" штурмував палац під час концерту, коли там були люди. На це одразу відреагували посли Канади та Великої Британії.

"Спроби захоплення і нищення публічних будівель - це зловживання правом на мирний протест", - написав посол Канади Роман Ващук у своєму Twitter.

З ним погодилася і посол Великої Британії Джудіт Гоф.

Попри намагання Саакашвілі викрутитися і вкотре заявити про мирний протест, сьогодні всі побачили, що "міхомайданівці" ставлять собі за мету захоплення будівель. А це вже далеко не мирна акція. Хтось може сказати, що так само діяли активісти Майдану-2. Втім, їхнім діям передувало насильство зі сторони силовиків. До "міхомайданівців" нічого подібного не робилося. І от тепер виникають логічні запитання: "Хто насправді стоїть за акціями, і що приховує Саакашвілі? Яка його справжня мета і на що він готовий?". Втім, схоже, саме сьогоднішній день може стати точкою неповернення для опозиції. Цей провал цілком може коштувати їм всієї революції. Оскільки, у їхніх розумних симпатиків цілком мають виникнути запитання: "За кого боремося і якими методами?"

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme