Профспілки "взяли в облогу" НКРЕ

Представники українських профспілок сьогодні проводять мітинг під будівлею Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП)

Depo.Влада
10 квітня 2017 09:44
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє Depo.ua, профспілки вимагають скасувати рішення про введення абонплати за газ і повернути у державне управління газорозподільчі мережі.

"Ці мережі збудовані за кошти і працею самих людей, і були прибрані до рук олігархами, які протягом багатьох років безоплатно ними користуються і продовжують пограбунок простих українців", - заявили у Федерації профспілок України.

Пікетувальники також вимагають ввести мораторій на підвищення ціни на газ та тарифів на житлово-комунальні послуги, притягнути до відповідальності винних посадових осіб Комісії аж до їх звільнення з займаних посад.

Крім того, профспілки вимагають широкого обговорення національної тарифної політики в парламенті та уряді із залученням громадськості, експертів тощо.

Зазначимо, що сьогодні НКРЕКП проведе засідання, на якому планує розглянути питання про призупинення постанови про введення абонентської плати за користування газовою інфраструктурою.

Засідання має розпочатися о 10:00 у відкритому режимі.

Нагадаємо, що в березні Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і компослуг, затвердила розмір абонентської плати за підключення до системи газопостачання. З 1 квітня споживачі мали вже сплачувати її щомісяця. Абонплата мала нараховуватися на підставі приєднаної потужності кожного споживача (відповідно до типу газового лічильника). Тобто споживачам відтепер мала нараховуватися плата за газ як товар (4942 грн за тисячу кубометрів плюс гранична торгівельна націнка газопостачальної компанії, яка становить 3,2%), а також окремо абонплата за користування приєднаними потужностями.

Однак в Кабміні та Верховній Раді підрахували, що в такому разі загальний рахунок за газ для українців зросте. Прем'єр Володимир Гройсман наголосив, що ціна не може бути вищою за 6879 грн.

4 квітня НКРЕ призупинило дію своє рішення.

Додамо, хоча в Україні газорозподільчі мережі – це державна власність. Але облгази, які належать групі Фірташа-Льовочкіна ними користаються безкоштовно.

4 квітня голова НКРЕ Дмптро Вовк заявив, що підвищення загальних рахунків на газ, якщо запровадить абонплату на під'єднання до мереж, не буде. Сама абонплата становитиме 13% від загальної суми.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада