Проект коаліційної угоди: повернути Крим і скасувати позаблоковість

На сайті партії «Блок Петра Порошенка» опубліковано текст проекту Коаліційної угоди, який був затверджений в результаті переговорів п'яти з шести партій, які пройшли до Верховної Ради
Depo.Влада
15 листопада 2014 09:54
ФОТО: depo.ua
Проект коаліційної угоди: повернути Крим і скасувати позаблоковість
Проект коаліційної угоди: повернути Крим і скасувати позаблоковість

Текст опублікований на офіційному сайті президентської партії, передає ДеПо.

Україна формуватиме державну політику, спрямовану на повернення Криму і Севастополя. Також передбачається відновлення діяльності законних органів української влади на всій території Донецької та Луганської областей.

Згідно до коаліційної угоди, інтереси кримськотатарського народу і громадян України інших національностей, що проживають на тимчасово окупованій території Криму і Севастополя, а також на тимчасово непідконтрольних владі України територіях Луганської та Донецької областей будуть захищатися юридично.

Також в тексті коаліційної угоди йдеться про те, що планується «розробка та внесення змін до законів України « Про основи внутрішньої і зовнішньої політики »та« Про основи національної безпеки», в тому числі передбачивши скасування позаблокового статусу України, відновлення політичного курсу на інтеграцію в євроатлантичний простір безпеки і членство в організації Північноатлантичного договору».

У коаліційній угоді пропонується також ввести пропорційну виборчу систему виборів до Верховної Ради.

«Відмова від змішаної (пропорційно-мажоритарної) виборчої системи і введення пропорційної виборчої системи до Верховної Ради України, при якій виборці матимуть можливість голосувати за конкретних кандидатів у багатомандатних виборчих округах (пропорційна система з відкритими списками)», - сказано в опублікованому тексті.

 

Коаліційна угода. Проект from tsnua.
Нагадаємо, що Президент України Петро Порошенко виступив за об'єднання в коаліцію всіх політичних сил, які пройшли до парламенту, окрім «Опозиційного блоку», однак відмежовується від безпосереднього її формування. Переговори про коаліційні угоди проводяться серед п'яти з шести партій, що пройшли до ВР. Вчора вони підписали протокол про формування більшості.