Проблему вакцинації треба розглядати на засіданні РНБО - Світлана Фабрикант

Партія Сергія Тігіпка «Сильна Україна» вимагає розглянути проблему з вакцинацією на засіданні Ради Національної безпеки та оборони
Depo.Влада
6 жовтня 2014 14:59
ФОТО: depo.ua
Проблему вакцинації треба розглядати на засіданні РНБО - Світлана Фабрикант
Проблему вакцинації треба розглядати на засіданні РНБО - Світлана Фабрикант

Про це в понеділок заявила заступник глави партії Світлана Фабрикант, повідомляють Коментарі.

За її словами, непрофесійні дії уряду, і, зокрема, МОЗ, вперше за всю історію існування незалежної України, призвели до зриву 73% тендерних закупівель ліків за 18 державними програмами, включаючи вакцинацію.

«Зокрема, через зрив вакцинопрофілактики в зоні ризику опинилися здорові діти, адже тільки 40% дітей у віці до року були щеплені від туберкульозу. Усього внаслідок непрофесійної політики МОЗ безпосередньо постраждало близько 16 мільйонів українців, які в тій чи іншій мірі залежать від державних медпрограм», - відзначає Фабрикант.

Політик нагадала, що Кабінет Міністрів звільнив винних і дав 21 день на вирішення проблеми. Але це не дає гарантій громадянам, що 22 жовтня в країні з'являться ліки і вакцини.

«Проблему вакцинації необхідно вирішувати негайно, адже під загрозою здоров'я майбутніх поколінь», - переконана політик.

Вона також нагадала, незважаючи на те, що вакцин немає, Міністерство охорони здоров'я видало роз'яснення, згідно з яким нещеплені (незалежно від причин) діти можуть відвідувати дитячі садки та школи тільки за наявності висновку лікувально-консультаційної комісії лікувально-профілактичного закладу державної форми власності, в якому сказано, що дитина здорова і може відвідувати колектив.

«Це вимога призведе до чергового сплеску корупції, адже батьки нещеплених дітей зіткнуться з необхідністю отримати ці медвисновки швидко», - переконана Світлана Фабрикант.

«Тому необхідно винести це питання на розгляд засідання РНБО. Партія «Сильна Україна» вимагає розглянути це питання на засіданні Ради національної безпеки і оборони. Запросити туди керівництво МОЗ, представників фармакомпаній, ВООЗ, ЮНІСЕФ, спростити тендерні процедури на цей рік. Питання має бути вирішене негайно! Через безвідповідальність КМУ разом з економічною і соціальною кризами, реальністю можуть стати і епідемії», - вважає Фабрикант.