Проблему із Саакашвілі створили на порожньому місці, - екс-посол США

Проблему з колишнім губернатором Одещини Михайлом Саакашвілі створено з нічого

Про це заявив екс-посол США в Україні Стівен Пайфер, який є експертом впливового аналітичного центру Brookings Institution у Вашингтоні, передає Depo.ua з посиланням на "Голос Америки".

"Я ніколи не був прихильником того, що пан Саакашвілі грав певну роль в Україні. Тому що мені було незрозуміло, наскільки його цікавила Україна, а наскільки ним керувало бажання повернутися до Грузії. Але, з іншого боку, я не впевнений, що ситуація навколо нього була врегульована у найрозумніший спосіб. Це одна з ситуацій, коли проблему створено на пустому місці. Я думаю, що позбавлення Саакашвілі громадянства, ймовірно, створило іміджеву проблему, якої Україна не мала", - каже екс-посол США.

Нагадаємо, 10 вересня Саакашвілі і його люди штурмом взяли український кордон у пункті Шегині.

Під час інциденту з проривом кордону прихильниками Михайла Саакашвілі 12 бійців Національної поліції та 5 працівників Держприкордонслужби отримали тілесні ушкодження.

До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за фактом прориву кордону екс-президентом Грузії і екс-главою Одеської ОДА Михайлом Саакашвілі.

Тим часом генпрокурор Юрій Луценко заявив, що організатори прориву екс-губернатора Одещини Михайла Саакашвілі через український кордон у ПП "Шегині" будуть притягнуті до кримінальної відповідальності.

Сам Саакашвілі запевняє, що ані він, ані його прихильники не порушували закон на пункті пропуску "Шегині".

Довідка: Наприкінці липня президент України Петро Порошенко указом позбавив українського громадянства екс-голову Одеської ОДА та лідера Руху нових сил Михайла Саакашвілі, якого сам же у травні 2015 році увів у громадянство.

Загалом, згідно зі ст. 19 Закону "Про громадянство України", людина може втратити громадянство, якщо добровільно набула громадянства іншої держави, свідомо подала неправдиві відомості, підробні документи, коли набувала українського громадянства, або пішла на військову службу іншої держави. Сам Саакашвілі стверджує, що не обманював українську владу, а на опублікованій у ЗМІ відповідній анкеті не його підпис.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme