Проблему Донбасу спробують вирішити в «Веймарському форматі»

В контексті міжнародних зусиль пропонуються різні багатосторонні формати переговорів, які ведуть до припинення вогню, виведення військ і звільнення заручників: крім Женевського і Нормандського форматів, запропонована ідея так званого Веймарського формату
Depo.Влада
18 листопада 2014 15:11
ФОТО: depo.ua
Проблему Донбасу спробують вирішити в «Веймарському форматі»
Проблему Донбасу спробують вирішити в «Веймарському форматі»

Про це йшлося на зустрічі президента України Петра Порошенка з міністром закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина Франком-Вальтером Штайнмаєром, передає ДеПо з посиланням на прес-службу глави української держави.

Франк-Вальтер Штайнмаєр відзначив, що Мінські домовленості мають залишатися основою для продовження діалогу з мирного врегулювання ситуації на Донбасі. «На нашу думку, час говорити не тільки про політичну, а й про економічну стабілізацію України», - сказав міністр, нагадавши, що на початку наступного року планується проведення донорської конференції з відновлення Донбасу.

Петро Порошенко зазначив, що з боку Росії Мінські домовленості не виконуються. Глава держави закликав використати всі можливості, щоб спонукати Росію до цього. Зокрема, крім Женевського і Нормандського форматів була запропонована ідея так званого Веймарського формату за участю Німеччини, Польщі та Франції.

Президент подякував Німеччині за постійну підтримку територіальної цілісності і суверенітету України.

Нагадаємо, що прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що Київ запрошує Росію для проведення «серйозних переговорів» на нейтральній території для обговорення ситуації на Донбасі.