Проблеми Авакова, Паламарчука і Гордєєва: Кого "підчистять" у справі про вбивство Гандзюк

Вчора було заарештовано Ігоря Павловського, ймовірного посередника нападу на чиновницю Херсонської мерії Катерину Гандзюк

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Проблеми Авакова, Паламарчука і Гордєєва…

Перше, і, мабуть, найголовніше, що на цю особу вказували активісти з самого початку, проте кілька місяців Павловського не затримували. У поліції розповідали про кілька версій, багатьох підозрюваних. Справу по замовнику передали до СБУ, і крига скресла.

Утім, не варто поспішати з висновками. По-перше, за затриманим до рішення суду зберігається презумпція невинуватості. По-друге, громадські активісти та опозиційні політики, які максимально вигідно для себе використовують справу Гандзюк, вимагатимуть сатисфакції Учора під Генпрокуратурою мітингували Євген Карась та його "С14". На 17 листопада анонсована акція "Аваков, йди!", її організаторами значаться "Автомайдан" і рух "Хто замовив Катю Гандзюк".

Звісно, що долучаться й інші. І вимагатимуть вони не тільки відставки глави МВД, що, власне, вже стало традицією подібних виступів, але й продовження розслідування справи загиблої херсонської активістки. Адже її знайомі і друзі переконані, що замовник нападу був не один. І що ниточки можуть тягнутися до високих кабінетів.

Як на це відповідає влада? Заарештували Павловського. Проте це поки найпростіше, що можна було зробити. Нардеп від БПП Микола Паламарчук, чиїм позаштатним помічником був затриманий, заявив, що не має жодного стосунку ні до злочину, ні до будь-яких подій, пов'язаних із Катериною Гандзюк.

"Це розслідування має стати справою честі для правоохоронців, а його завершення покладе край згадці мого імені через ці трагічні події", - наголосив депутат. Про те, що він складає мандат, аби уникнути підозр у можливому втручанні у перебіг розслідування, нардеп не сказав.

Але справа не лише в цьому конкретному випадку. За часи незалежності помічники депутатів неодноразово потрапляли в неприємні історії, а ще частіше відмахувалися від покарання корочками і високими покровителями. В нинішньому парламенті це було також. Зокрема, потрапляли в поле зору правоохоронців помічники нардепів-"радикалів". Була скандальна історія із затриманою за сепаратизм одеською журналісткою і помічницею нардепа Віталія Барвіненка Оленою Гліщинською, яку потім обміняни на в'язнів Кремля Юрія Солошенка та Геннадія Афанасьєва. А найгучніший випадок, - коли кількох помічників нардепів від різних фракцій звинуватили у зв'язках із російськими спецслужбами. За кілька місяців скандал вщух. Що зараз із його фігурантами, невідомо. Але про якийсь суд над ними не чутно.

Тобто, історія із помічником депутата Паламарчука лише одна із. І за існуючої системи призначення штатних і позаштатних помічників народних депутатів, коли беруть не радників із написання законів, не гарних юристів чи економістів, а просто "потрібних людей", вона точно не буде останньою. Візьмемо того ж Павловського. Людина, про яку добре було відомо в Херсоні, яку підозрювали у зв'язках з криміналітетом, опиняється помічником депутата, та ще й генерала міліції. Чи перевіряв Паламарчук, кого до бере?

Друге - варто зупинитися на відповіді активістам з боку МВС. З одного боку, поліція дійсно затримала підозрюваних, які зізналися у вчиненні злочину, але це сталося після того, як спочатку взяли не того (Новикова) і про його винуватість розповіли всьому світу. Взагалі, практика розносити по ефірах і фейсбуках дані слідства – одна із найганебніших ознак наших політиків і чиновників.

З іншого боку – незрозумілими є дії поліції, яка прийшла в гості до організаторів руху "Хто замовив Катю Гандзюк". Якщо ці особи цікаві слідству, їх можна викликати на допит у встановлений законом спосіб. Чого досягли поліцейські своїм візитом? "Ми пов'язуємо затримання Павловського і атаку поліції на сквот, який слугував за організаційний простір для нашої ініціативи. Ми не вважаємо це співпадінням і розцінюємо це як спробу тиску на ініціативу і свідоме створення складнощів нашій роботі", - написали активісти руху. Тепер вони ще сильніше закликатимуть до відставки Арсена Авакова. І ще активніше до цього будуть примазуватися політики.

І, нарешті, третє. Може таке статися, що у підсумку, аби заспокоїти ситуацію, підуть на звільнення з посад начальника херсонської міської і обласної поліції, когось із прокурорських працівників. Захиталося крісло і під головою ОДА Андрієм Гордєєвим, якого активісти не пустили на церемонію поховання Гандзюк. Простіше кажучи, це той випадок, коли владі доведеться "підчищати" за тими, хто наробив помилок. І чим оперативніше вона це робитиме, тим у неї кращі шанси зберегти обличчя.

На фото: Ігорь Павловський
facebook.com/igor.pavlik.5682

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme