Судний день Яценюка

В розпорядження depo.ua потрапили чорнетки завтрашнього звіту прем'єр-міністра у Верховній Раді
Depo.Влада
10 грудня 2015 23:15
ФОТО: depo.ua
Судний день Яценюка
Судний день Яценюка

Завтра Арсеній Петрович відзвітує про рік роботи уряду "камікадзе". В розпорядження depo.ua потрапили чорнетки завтрашнього звіту прем'єр-міністра у Верховній Раді. Судячи з цього документа, міністрам на чолі з прем'єром є чим похизуватися перед народними обранцями. Перелічити усі досягнення Арсенія Петровича за останній рік немає ані змоги, ані потреби. Це дуже скоро зробить сам очільник уряду в своєму тригодинному виступі (залишається лише поспівчувати депутатам, які в силу професії муситимуть прослухати усю доповідь без перерви на каву), ми ж обмежимося лише головними тезами майбутньої промови. У довільному викладі.

Про зростання ВВП

Звісно, Україна в кризі, скаже Арсеній Петрович, звісно, ця криза найтяжча за усі роки незалежності, винні в цьому російські агресори та кляті попередники, які крали і розвалювали державу, але є привід для макроекономічного оптимізму. От-от, ну буквально на днях, та й навіть просто зараз наша багатостраждальна економіка, зрозуміло що зусиллями уряду і прем'єра, таки почне рости. Трішечки, ненабагато, на якусь крихточку, на манюній відсоточок, але росте. А якщо і не просто зараз, то от-от… щонайменше в наступному році… Цифр на жаль поки нема, ну, ви розумієте, Держкомстат має все підрахувати, перерахувати та перевірити правильність підрахунків. І буквально днями, але всі ми станемо свідками початку нашого бурхливого економічного зростання.

Про енергонезалежність

Окремо пан Яценюк обов'язково торкнеться і свого чи не найголовнішого досягнення – енергонезалежності. Україна уже стала енергонезалежною, ну, не те щоб зовсім, не те щоб на всі сто, але неухильно рухається у цьому напрямку. Наприклад, ми дуже скоротили споживання російського газу, відсотків на 20, а то і всі 30. Отже дуже і дуже скоро взагалі від росіян не залежатимемо, правда, не прямо зараз, але за 10 років точно. З вугіллям, звісно, є проблеми, а через це і з електрикою можливі, але не зараз, може взимку, якщо похолодає… сильно. Але то вина Демчишина, а він не моя квота. Врешті-решт Африка нам допоможе, і Америка з Європою. Останні - морально, а Африка своє вугілля продасть, а якщо з Африкою не складеться, ще є Австралія. То ж немає приводів хвилюватися.

Про фінансову стабільність

Так, гривня сильно впала, завважить Яценюк, можна сказати обвалилася, але то не уряд, то Нацбанк, а це знову не моя квота. Ми ж усіма силами гривню тримаємо, щоб далі не валилася. Нам, звісно важко, бо на таке здатні лише атланти, ну, і Геракл ще може, але цей не довго. І що б ви думали? Ми можемо! Все втримали і забезпечили фінансову стабільність. А фінансова стабільність – це ж глиба, фундамент, можна сказати наріжний камінь економіки. Без мене, звісно, все знову обвалиться, а це говорить про що? По-перше, не все так погано, адже може бути і гірше, а по-друге… ну, ви і так розумієте – немає Яценюка, немає стабільності, а немає стабільності – немає фундаменту, немає фундаменту – вічне падіння в нескінченну прірву.

Про інвестиційний клімат

Грошей у нас нема, констатуватиме Яценюк, ну у мене особисто, звісно, трішечки є, але то все чесно зароблене тяжкою працею. І в бюджеті є, бо уряд план по зборах і податках виконує вчасно, і навіть перевиконує завчасно, але цього все одно замало. Що було зростання економіки, те саме яке от-от почнеться, потрібні інвестиції. Ну, МВФ нам звісно дає, і ще дасть, але це переважно щоб віддати те, що брали раніше, в тому числі і наші попередники, а на розвиток нема… А інвестор до нас іти не хоче, бо війна, і корупція. Але ми нещадно боремося і з ворогами, і з казнокрадами. Для нас кожен корупціонер, ну, чистий терорист, а з ними розмова коротка. Ми і терористів, і корупціонерів спочатку ловимо, а потім міняємо. Правда, терористів на наших, а казнокрадів на гроші… Бо грошей нема. Точніше є, але на розвиток нема. Та не буду повторюватися. Скажу лише, що інвестиційний клімат невпинно покращується з кожним днем. Клімат цей, звісно, поки не курортний, але ось-ось і буде майже субарктичний, а там і до помірного недалеко ходити. То ж немає приводів для песимізму.

Про субсидії, індексації та покращення

Надзвичайно гострими залишаються і соціальні питання, зазначить прем'єр. Ми звісно ніякі не популісти, бо час махрового соціального популізму минув разом з колишньою владою і прем'єрством вельмишановної Юлії Володимирівни. Отже популізму ми говоримо "ні", а простим людям "так". Про них забувати не можна, а особливо про пенсіонерів, студентів, молодих спеціалістів, малий та середній бізнес, людей робітничих професій, учителів, лікарів, рядових держслужбовців, працівників бюджетної сфери, найманих працівників і інші категорії населення, адже весь тягар кризи лягає на їхні плечі. Якщо ці люди не відчують покращення життя, або хоча б обіцянок покращення життя, чи принаймні обіцянок пообіцяти покращення життя, вони всіх нас винесуть на вилах. Пан Ляшко не дасть збрехати. То ж забувати про людей ми не маємо права, і не забуваємо. Покращення вони відчують дуже скоро, навіть раніше, ніж ВВП почне рости. І це попри підвищення тарифів на комуналку. Воно, звісно буде, бо без нього ніяк не здобути енергонезалежність і бюджет не наповнити, але уряд розробив і запроваджує таку систему субсидій, що ніхто підвищення не те що не помітить, взагалі не відчує. А щоб щастя народне взагалі не мало меж уряд підготував підвищення соціальних стандартів, ну, там пенсій, стипендій і зарплат за рахунок бюджетних коштів, яких, звісно, в бюджеті не вистачає, але ВВП от-от має вирости, інвестори привезуть силу-силенну грошей, податкові надходження теж потечуть, ну і МВФ обіцяв щось підкинути. То ж уряд дивиться в майбутнє з неприхованим оптимізмом.

Звісно, все вищевикладене це просто жарт, але завтрашній день покаже, який в ньому відсоток жарту, а який істини. Єдине, що не підлягає сумніву. Про стіну на кордоні з Росією з пафосною назвою "Європейський вал" Яценюк не скаже жодного слова.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада