Нова очільниця МОЗ Скалецька про зарплату лікарів, Радуцького і щеплення для дорослих

Нова міністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька дала першу пресконференцію

Нова очільниця МОЗ Скалецька про зарплат…

Depo.ua зібрав ключові висловлювання міністерки. 

Про епідемії і вакцини

"Багато було зроблено в сторону реформування, в сторону змін, щоб українці були забезпечені і медичною допомогою, і охороною здоров'я. Те, що на сьогодні очевидно, що потрібно робити, – стосується епідемій. Це розробка порядку реагування на інфекційні спалахи, оскільки немає єдиної процедури"

"Друге стосуєтся вакцин. Дуже добре було пропрацьовано попереднім складом і урядом, закуплено вакцини згідно з календарем. Однак на сьогодні питання стосується, в тому числі, вакцинування дорослих. І ми будемо шукати можливості, аби забезпечити і доросле населення"

Про розвиток трьох ланок медицини

"Первинкою ми займаємося вже багато часу. Однак не все населення покрите. І зараз необхідно відпрацювати всі механізми, щоб все населення України мало можливість – а не лише 28 млн, як зараз – мало доступ до первинної допомоги. (…) Я вже провела нараду з Національною службою здоров'я. Вони вже готують обрахунки. Друге по первинці стосується зарплати лікарів. В одних закладах вона висока. В інших при такому ж навантаженні – 5-6 тис. грн, як було раніше. Ми маємо захистити наших лікарів шляхом встановлення відсотку в рамках тарифу"

"Звичайно, фізична доступність. Будемо говорити з місцевою владою. Оскільки питання рівномірного розподілу доступу до закладів охорони здоров'я є критичним"

"Кінцевий строк по первинці на сьогодні сенсу ставити немає. Є регіони, де немає ані фельдшера, ані амбулаторії, ані лікаря. Але ми ставимо перед Нацслужбою завдання розробити модель, як фінансувати роботу лікарів, які будуть хоча б раз на тиждень заїжджати в ті населенні пункти, де немає жодного медичного працівника. Сподіваюся, отримаємо інструмент, як це покрити"

"Щодо вторинної ланки, ситуація така, щоб запустити повністю вторинку через Національну службу здоров'я і договори, на сьогодні ще багато незробленого. З оптимізації закладів робота дуже слабка. Сподіваюся на підтримку медичної спільноти в роботі в цьому напрямку"

"Щодо третинної допомоги, є кілька моделей, як вона може бути реформована. У нас є бачення, як ми це можемо зробити в регіонах, є бачення самих закладів третинної охорони здоров'я. Ми ж маємо сформувати єдину модель. Якщо уряд працюватиме над наповненням бюджету, у нас буде більше грошей, аби це все зробити"

Про ліки

"По ліках. Будемо розбиратися і дивитися на ситуацію. У нас переведені гроші за ліки на 2018-2019, будемо відпрацьовувати ситуацію, повідомимо, щойно ми це все поставимо в Україну"

"Щодо фармацевтичної політики, яку ми маємо напрацювати, – це демонополізація, будемо дивитися на можливість зниження ціни на ринку, можливість роботи мереж з кращим доступом населення не тільки у великих містах. Це однозначно повинно бути не лише питанням ринку, а й інтересом держави"

Про пріоритети в роботі

"Життя і його збереження – найвища цінність, за Конституцією. Ми маємо відпрацювати питання екстреної допомоги. Маємо вирішити питання диспансеризації, маршрутизації, наявності відділень  інтенсивного лікування. На сьогодні обрахунків досі немає, хоча вони велися"

"Друге – не менш важливе для збереження життя, – це трансплантологія. Ми робимо все, щоб до кінця року підготувати закон. До кінця року це зробити реалістично, якщо будуть всі працювати"

"Третє – сама якісна і доступна медична допомога. Нам потрібно відпрацювати і фармполітику, і кадрову політику. Ми будемо працювати над зростанням тривалості життя, зростанням народжуваності. За останні пять років скоротилася народжуваності на 40%. Чи це є питання програми репродуктивного здоров'я, чи скрінінгових програм, ми повинні в цьому розбиратися"

Про Михайла Радуцького

"Я з Михайлом Радуцьким якщо і перетиналася, то це були ефіри. На одному з них я сказала, що як писала законопроєкти, то так їх і писатиму, якщо потрібна допомога, звертайтеся. І ми спілкувалися тільки на цю тематику. В якийсь момент сказали, що шукають вакансії, запропонували теж подати своє резюме. Нічого більше не відбувалося. Для мене як юриста очевидно, що є звичайна подача на кандидата і його затвердження. Жодної іншої інформації чи домовленості я не отримувала і не проводила"

Про eHealth

"По eHealth у мене вже було кілька зустрічей. На сьогодні нам потрібна ця історія. Інша справа – дуже багато недороблено. Над компонентами треба працювати. Одна з основних речей, яка має бути забезпечена, – конфіденційність даних, які потрапляють в цю систему. Зараз є можливість в той чи інший спосіб їх копіювати. Я б не хотіла, щоб інформація про пацієнтів кудись поширювалась"

Про боротьбу з палінням

"Сама і не намагалася курити. На рахунок державної стратегії, тут має бути більша взаємодія з громадськістю. Скільки б ми нормативно не сказали у школах розповідати про шкоду, якщо у нас не буде комплексної програми, нічого не запуститься. Сьогодні про вейпінг вже скільки всього, а дехто з молоді все ще вважає, що це нормально"

Про невірішені питання від попередників

"Так, на сьогодні є гострі невирішені питання. Наприклад, сьогодні – останній день подання відповіді державній аудиторській службі. Відповідь потрібно допрацьовувати. Якщо говорити про програми з медичними університетами, відповідями, що робити, немає. В Одесі люди мають проблем з зарплатою. І такого достатньо багато"

Про медичний канабіс

"Мені подали список документів, які були підготовлені для подачі у Кабмін, але, оскільки вони мають нове перепогодження, їх завернули (…) Є питання з приводу цього, але це не означає, що вони категоричі. Ми повинні просто опрацьовувати цей момент більш детально, з максимальним виокремленням питання щодо стосунку до медичного застосування канабісу. І, якщо ми належним чином обгрунтуємо це, то, я думаю, що у нас може бути конструктивна розмова"

"Якщо ми говоримо про законопроєкт, по ньому є багато питань, чи не виходить він за ціль медичного застосування. Наскільки мені відомо, у депутатів "Слуги народу" є свої ідеї щодо вирішення цього питання"

Про медичні протоколи

"Є творча свобода і юридична незахищеність. Лікарі просять зробити їх більш захищеними у використанні медичних міжнародних протоколів. Зараз вони слабко захищені, і у них є особливі правові ризики.

Про проблеми екстреної допомоги

"На сьогодні є напрацювання щодо наповненості бригад парамедиками. Для мене зараз більш важливим, куди довезе машина. Ми не маємо машини, не маємо нормальної диспансеризації. Так, парамедики – це важливо, але це не є єдиним питанням екстреної допомоги. Основна робота буде вестися щодо створення мережі місцевих відділень"

Про страхову медицину

"Якщо говорити про страхування, ми будемо мати виклик інтегрування. Я питала Національну службу здоров'я, чи вони готові до розрахунків, моделювання ситуації, як це має інтегруватися. Взаємодію зі страховою медициною ще не розглядали. Мені цікаво подивитися законопроект і ту модель страхування, яку в ньому покажуть. Моделі обговорювалися, але вони різні, там багато деталей, які впливають на кінцевий результат. На сьогодні це розмова, яка поки не має законодавчого змісту (…) З останніх розмов, наскільки мені відомо, розглядався варіант, коли населення не буде платити".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme