Про що домовилися Порошенко і Коломойський

Підсумком переговорів могло стати тимчасове перемир'я, при якому "приватівці" не допомагають розкручувати тему дострокових виборів, а натомість Коломойський отримує паузу в конфлікті навколо нафтових активів і "Приватбанку"
Depo.Влада
24 лютого 2016 16:07
ФОТО: depo.ua
Про що домовилися Порошенко і Коломойський
Про що домовилися Порошенко і Коломойський

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на "Ділову столицю".

Днями ЗМІ повідомили про закриту зустріч колишнього глави Дніпропетровщини спочатку з прем'єр-міністром Арсенієм Яценюком, потім - з президентом Петром Порошенком. Деталі зустрічі невідомі, що відразу ж породило безліч версій. Особливо у тій частині політикуму, яка активно демонізує Коломойського, використовуючи тему корупції в коридорах влади і "змови олігархів" в якості технології для педалювання дострокових виборів парламенту.

Зрозуміло, що переговори повинні були бути взаємовигідними. Як показала поведінка депутатів, які входять в орбіту впливу Коломойського, підтримувати відставку Яценюка вони не мають наміру. "Відродження", а також "укропівці", що осіли серед позафракційних, або не голосували за недовіру уряду, або були відсутні. І тут справа не в змові з прем'єром, а в торгах з владою. Щоб зрозуміти, про що могла йти мова на закритих переговорах, треба подивитися, що після них змінилося. Отже, Коломойського могли цікавити два питання. Перше стосується долі Геннадія Корбана, друге - активів дніпропетровського олігарха. 19 лютого адвокат Корбана Андрій Богдан повідомив, що його клієнт не буде балотуватися в парламент. Раніше варіант участі екс-голови політради Укропу у виборах по колишньому округу Бориса Філатова активно обговорювався. Але, незважаючи на відмову Корбана від претензій на округ, днями Дніпровський суд залишив його під вартою до 15 квітня.

З цього можна зробити висновок: Коломойський продемонстрував, що готовий поступатися і підставити плече влади для якнайшвидшого розв'язання парламентської кризи, але натомість хоче навіть не виходу Корбана на свободу, а поступок, що стосуються його бізнесу: відмови від ідеї націоналізації "Приватбанку" і зниження градуса тиску на його нафтові активи.

Нагадаємо, на початку лютого СБУ за дорученням прокуратури Києва, яка проводить розслідування справи про розкрадання 220 млн грн в "Укртранснафті", провела обшук в офісі одеської компанії "Синтез Ойл", що входить в групу "Приват". А нещодавно ДФС виграла справу про стягнення з ПАТ "Укрнафта" боргу за рентними платежами в розмірі 1 млрд грн. Простіше кажучи, нафтовий бізнес Коломойського міцно обклали. Нещодавно "ДС" писала про те, що структури колишнього дніпропетровського губернатора створюють алібі для виведення автозаправок з "Укрнафти". Мова йде про компанії-боржники ПАТ, які вважаються близькими до Коломойського і заборгували "Укрнафті" сумарно близько 2 млрд грн. Цілком ймовірно, що Ігор Валерійович міг вести мову про зазначену операцію в обмін на відмову підконтрольних йому політиків допомагати розкручувати тему дострокових виборів Ради. Але це ще не означає, що він задовольнив свій бізнес-інтерес. У всякому разі, ні про яке припинення розслідування справ мова не йде. А це був би головний маркер договорняка.

Простіше кажучи, єдине, про що могли домовитися Порошенко і Коломойський, так це про тимчасове перемир'я без конкретики. А про окремі нюанси можна буде судити тільки тоді, коли після канікул збереться парламент.

Більше політичних новин читайте на Depo.ua