Про що домовилися Наливайченко та Коломойський

Геннадій Корбан, який звернувся до Наливайченка по допомогу, ставить владу у дуже незручне становище
Depo.Влада
18 листопада 2015 12:00
ФОТО: depo.ua
Про що домовилися Наливайченко та Коломойський
Про що домовилися Наливайченко та Коломойський

Звернення Геннадія Корбана до Валентина Наливайченка з проханням, щоб останній прояснив деякі деталі щодо інкримінованих йому злочинів– це явна спроба розпочати кампанію з відбілювання Корбана. Варто зауважити, що Геннадій Корбан просить колишнього голову СБУ прояснити, чи відомо йому про існування кримінального переслідування стосовно нього за епізодами з викраденням людей, розкраданням коштів благодійного волонтерського фонду та втручанням у виборчий процес. Корбана цікавить період 2014-2015 роки, адже саме тоді Наливайченко очолював Службу безпеки і може розповісти про ведення оперативних дій з боку СБУ в цей період. ""Шановний Валентине Олександровичу, я розумію, що ці питання стосуються ваших колег, і, можливо, я ставлю вас у незручне становище. Однак я не боюся за себе – просто хочу, щоб мої діти росли в іншій країні, яку ми захищали з вами разом, не шкодуючи ні сил, ні часу, ні коштів. Для цього ми всі мусимо бути чесними. Перед собою, перед людьми, перед Богом", – пафосно написав Корбан у "Фейсбуці".

Розрахунок простий: публічно довести формулу "Виступив проти влади, отримав кримінальну справу". Задумка полягає у тому, що Наливайченко має публічно повідомити про те, що за його часів роботи в СБУ ніяких справ відносно Геннадія Корбана не було відкрито і жодні розслідування не велися.  Тоді Корбан  зможе розраховувати на те, що в очах громадськості він "підросте" до статусу політичного в’язня. А Наливайченко отримає можливість знову засвітитися на телеканалах Коломойського.

Втім, поки не дуже зрозуміло, чи буде Наливайченко допомогати "приватівцю". Поки Наливайченко почав діяти у своєму репертуарі: у відповідь на заяву Корбана він обійшовся загальними фразами. "Ваше звернення застало мене в дорозі у Вашингтон, де я матиму важливі зустрічі з друзями України у Конгресі і Державному департаменті США. Але я обов'язково знайду час, щоб чесно і відверто відповісти на усі Ваші запитання, бо правда потрібна, передусім, нашим з Вами співвітчизникам, які втомилися від брехні і маніпуляцій", - зазначив він. Коли буде цей час, і що саме готовий повідомити, Наливайченко не уточнив.

Втім, схоже на те, що Корбан може розраховувати на успіх. Такі публічні переписки на практиці частіше за все підкріплюються попередніми домовленностями. Є й інші аргументи, які дозволяють говорити про зв'язки між сторонами.

По-перше, один з соратників Наливайченка – нардеп Єгор Фірсов – активно брав участь у захисті результатів на мерських виборах у Дніпропетровську на користь ще одного «приватівця» Бориса Філатова. За що, до речі, отримав публічну подяку від нового мера Дніпра у "Фейсбуці". Про певні контакти між командою Наливайченка та людьми Коломойського говорили також під час створення "Укропу". Тоді формування цієї політсили співпало зі звільнення Наливайченка з посади голови СБУ, і ходили чутки про те, що опальний "сбушник" може очолити цей проект. Втім, домовитися сторонам не вдалося, і зараз Наливайченко розбудовує власну партію "Прогрес".

По-друге, питання Корбана, за інформацією джерел, обговорювалося під час розмов між представниками Банкової та одним з головних акціонерів "Привата" Геннадієм Боголюбовим. Умова проста: Корбана не чіпатимуть, якщо він відмовитися від подальших політичних кроків. Зокрема, йдеться про потенційний похід Корбана у Верховну Раду на звільненому Філатовим окрузі в Дніпропетровську. Тому якщо все піде за планом, заява Наливайченка про те, що жодних розслідувань з боку СБУ відносно Корбана не проводилося, почне виводити його з-під удару… 

Що з цього отримає Наливайченко? Звісно, з УКРОПом він вже не матиме формальних партійних стосунків, тому що заяви свої має робити зі сторони. Натомість, його політичний проект теж потребує підтримки. І матеріальної, і медійної. А крім того, Наливайченко підтримає  свій імідж правдоруба, який вступив у боротьбу з Порошенко і може замінити для Коломойського "рупорів" Ляшка та Корбана, які потрапили під серьйозний прес. У випадку чого Коломойський, який, схоже, вже має певні домовленості по перемир'ю з владою, завжди може кивнути, мовляв, я не можу закрити рота Наливайченку, він взагалі не мій, ви чудово знаєте чий він. Мовляв, домовлятейсь про мовчання Наливайченка у Відні. І що тут скажешь? Ну не відкривати ж справу проти екс-керівника СБУ Шокіну?

Більше новин політики читайте на Depo.Влада.