Бурштинова народна республіка: Про що забули через скандального Розенблата

Чи вийде з тіні видобуток бурштину, якщо окремо взятого нардепа відправлять за грати? Ні, адже переляк в інших "рішал" мине дуже скоро

Політичний оглядач
Бурштинова народна республіка: Про що за…

Фото: Іnfokava.com

Учора на своїх засіданнях дві формотворчі фракції коаліції БПП і "Народний фронт" вирішили підтримати подання Генпрокуратури стосовно зняття недоторканності зі своїх шести колег. Різноманітні експерти вже гадають, чи так воно станеться насправді, чи хтось таки не підтримає подання. Не виключено, що хтось і не підтримає. Слава Богу, нинішній депутатський корпус не знає, що таке "рука Чечетова", і кожен народний обранець голосує не за примусом. То ж імена тих, хто пасуватиме у цьому питанні, виборці дізнаються швидко. Але, насправді, за баталіями навколо засідань регламентного комітету, за популістськими закликами скасувати імунітет усіх – депутатів, суддів, президента - загубилися не менш важливі деталі.

Перша деталь – проблеми, з якими зіткнулися слідчі при розслідуванні справ про незаконне збагачення слуг народу. Аби таких ситуацій, як з Дейдеєм і Лозовим не було надалі, законодавець має внести зміни до законодавства, які б уточнювали всі нюанси – від самого формулювання "незаконне збагачення" до оцінки вартості речей. Навіть таких, як святі мощі. Але чомусь не віриться, що депутати це зроблять, тому що дірки у формулюваннях дають можливість окремим політикам ефективно піаритися на роздмухуванні класової ненависті.

Друга деталь – усі обговорюють корупційні вчинки нардепа Борислава Розенблата, але за цією зацикленістю на одній особі, точніше, на двох, бо по цій справі проходить ще й "фронтовик" Максим Поляков, ніхто не хоче бачити головного – чи вирішиться після цього проблема стихійного видобутку бурштину на Поліссі. Місце житомирського нардепа довго не пустуватиме і обов'язково знайдуться ділки, які на корупційних зв'язках прилаштуються "рішалами" й "смотрящими". Ці корупційні зв'язки розривають, можливо, не так жорстко, як потрібно, але, знову ж таки, ключова проблема у тому, що законодавчо видобуток бурштину не врегульовано досі. Поки цього не буде, можна пачками звільняти слідчих, прокурорів і начальників поліції, але корупція залишатиметься.

Згадайте, Юрій Луценко після перестрілки в Олевську в січні цього року звільнив місцевого прокурора. А нещодавно під час поїздки до Житомира прочухана від Генпрокурора отримав обласний прокурор Любомир Війтович. До речі, цей важливий факт на фоні розбірок навколо Розенблата якось випав з інформаційного поля. Хоча фактично прокуророві області зроблене останнє попередження.

Третя деталь: у вже згаданому Олевську після січневих подій хутко взялися за розслідування обставин події. Були обшуки й арешти. Але видобуток бурштину на Житомирщині з тіні так і не виведений. Не кращі справи і в сусідніх регіонах. Так, у квітні багато галасу наробили фото з урочища Рожки, що під райцентром Клесів Рівненської області, де нелегальні копачі бурштину встановили власний блокпост. Дорогу до нього перекрили шлагбаумом, біля якого - будка для охорони. "Може, хтось не знав про існування такого. СБУ? Адміністрація? Рада? Ну хоч прапор український, і то легше. Мені подобаються їхні реакції. Вони задоволені собою. Вони розуміють, що тут вони непереможні. Вони фотографують журналістів, підходячи впритул. Вони не вважають, що порушують закон, а якшо і порушують, то вважають, що мають на це право", - відреагувала на таке неподобство журналістка Інна Білецька. Додамо - від цього шлагбауму і будки до сепаратизму один крок.

Тому, насправді, ініціатори анонсованої акції під Радою, які піаритимуться на темі зняття депутатської недоторканності, випускають громадську активність у свисток. Прокуратура й НАБУ свою справу роблять - будуть нові фігуранти подань і будуть нові голосування. Сьогодні ж потрібно вимагати від парламенту не ефемерних речей, а конкретних - прибрати дірки в законодавстві, аби корупціонери не мали змоги викрутитися, нарешті припинити діяльність "бурштинових республік", але не у силовий спосіб, бо це лише дратуватиме людей, а шляхом урегулювання старательської діяльності і так далі. А від того, що під ВР у матюгальник покричати "геть депутатську недоторканність" корупції менше не стане.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme